T-Mate obejmuje szeroką gamę układów zaprojektowanych dla poprawy bezpieczeństwa w wielu różnych sytuacjach na drodze, od precyzyjnego parkowania po jazdę po miejskich ulicach i autostradach. Rozwój technologii bezpieczeństwa sprawił, że w nowych samochodach roi się od czujników, radarów i kamer. Systemy oparte na technologiach monitorowania otoczenia mają ostrzegać kierowcę o potencjalnych zagrożeniach i, jeśli to konieczne, aktywują automatyczne hamowanie, skręt kierownicy czy ograniczenie przyspieszenia, aby pomóc zapobiec wypadkowi lub złagodzić jego skutki.

Czytaj więcej

Toyota T-Mate ma stać się podstawą dla lepszego zrozumienia przez użytkowników ewolucji samochodów w kierunku coraz większej automatyzacji i autonomii. Pod nową nazwą kryje się pakiet Toyota Safety Sense oraz inne systemy bezpieczeństwa czynnego i automatycznego parkowania, które nie tylko ułatwiają prowadzenie, ale też chronią pasażerów i innych użytkowników dróg. W jego skład wchodzi np. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), który po raz pierwszy otrzymuje funkcję ograniczenia przyspieszenia przy małej prędkości (Acceleration Suppression) i asystenta włączania się do ruchu na skrzyżowaniach (Intersection Cut-In Traffic Assist), a także ulepszoną funkcję wykrywania pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka (Oncoming Traffic Detection) i układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (Intersection Turn Assist).

Czytaj więcej

Toyota Aygo X: Pomysł na miejski crossover

Modele segmentu A stają się dla producentów coraz mniej opłacalne. Toyota jako jedna z nielicznych marek nadal oferuje małego Aygo. W przyszłym roku pojawi się rozwinięcie tego modelu, który zbliży go segmentu B.

Inne nowe funkcje to system awaryjnego zatrzymania pojazdu (Emergency Driving Stop System, EDSS) oraz zdalne aktualizacje przez internet bezprzewodowy, dzięki którym systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy mają być rozbudowywane o aktualizacje już posiadanych systemów oraz o nowe funkcje. Szczegółowa zawartość pakietu T-Mate będzie się różnić w zależności od modelu i wersji wyposażenia. Nowa nazwa systemów bezpieczeństwa Toyota T-Mate będzie stopniowo wprowadzana na europejskie rynki razem z premierami nowych produktów.