This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

UODO: Przepisy nie uprawniają do żądania certyfikatu covid w regulaminie

pokaż komentarz

Art. 32. - [Zasada równości; zakaz dyskryminacji]

@dr_gorasul: tak, przywołuję to często

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

@dr_gorasul: prywatne przedsiębiorstwo to nie są władze publiczne, więc w sklepie, czy galerii handlowej ten punkt nie ma zastosowania

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

@dr_gorasul: i tu już jest potężne pole do interpretacji. Czy zwykłe pytanie o to czy się szczepiłeś to już dyskryminacja? No chyba nie.

To czy zbierają te dane, przetwarzają, itd to są odrębne przepisy i trzeba mieć odpowiednie uprawnienia do przetwarzania danych wrażliwych (w tym informacji o szczepieniu).

Sprzedawca może odmówić wykonania usługi, czy sprzedaży produktu z ważnych przyczyn. I teraz czy brak szczepienia jest ważną przyczyną? Jeden sąd powie tak, drugi inaczej.

PIS to rozgrywa koncertowo. Przerzuca odpowiedzialność w całości na przedsiębiorców i obywateli, oni się między sobą żrą co jest słuszne, a w tym czasie Sanepid nęka nielegalnymi mandatami które są masowo uwalane w sądach.


Obecna sytuacja to jeden wielki p@!!@!#ik i o to PISowi chodzi. Większości ludzi nie będzie się chciało walczyć "z systemem" dla zasady, tym bardziej że ta walka z systemem to użeranie się z innymi obywatelami, a nie z politykami.
Więc siłą rzeczy większość ulega zamordyzmowi, nawet jak wiedzą że jest niesłuszny.