Poland

Władze Białorusi chcą porwać swoją atletkę z Tokio, bo krytykuje Łukaszenkę

Władze Białorusi chcą porwać swoją atletkę z Tokio, bo krytykuje Łukaszenkę

Władze Białorusi chcą porwać swoją atletkę z Tokio, bo krytykuje Łukaszenkę

"Białoruską sprinterkę siłą spakowano i przewieziono na lotnisko w Tokio, aby odesłać na BY. Za krytykę w mediach społ. Oficjalnie BKO: deportacja ze wzgl. na jej stan emocj.-psycholog."

 •  

  pokaż komentarz

  Nie bardzo rozumiem. Ona jest w Japonii. Zdaje sobie sprawę co ją czeka po powrocie. Nie może ubiegać się o azyl i zostać tam? Co to znaczy porwać? Nie może zgłosić na policję tego? Nie zgrywam mądrali tutaj, tylko staram się ogarnąć jak to działa, bo nie bardzo rozumiem jak oni mogą ją porwać z Tokio?

  •  

   pokaż komentarz

   @Maciug: Skomplikowana sprawa. Siła, groźby, odebranie dokumentów, może jakieś środki odurzające, cholera wie jakie metody mogą i potrafią stosować, ale sprzed kompa to wszystko wydaje się łatwe. Tymczasem oni są w takim zakresie wyszkoleni, a Ty nie. Kwestia także tego, jak wygląda jej sytuacja życiowa i co na nią mają. Kogo ma na Białorusi z bliskich, czym mogą jej zagrozić?

   Nigdy nie wiesz, czy za afery na lotnisku sami Japończycy Cię nie deportują. Każde wyjście to duże ryzyko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maciug
   @60scnds
   Turkish Airlines odleciał bez niej. Na Telegramie dzieli się krótkimi filmami i wyszło że po dotarciu na lotnisku odmówiła odprawienia. Policja bezpiecznie przetransportowała ją na posterunek i sprawa aktualnie jest w toku co dalej. Wiadome jest też że pewne osoby zaoferowały jej w Japonii schronienie po zopoznaniu się z jej sytuacją na Telegramie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maciug: Z tego co zrozumiałem to zabrano jej możliwość startu w jutrzejszych zawodach. I na następne zawody tez pewnie nie pojedzie. Po powrocie może sobie szukać pracy co najwyżej w lokalnej Biedronce. Dla sportowca to jest spora kara. Nikt jej tam pałować nie będzie. Białoruś to jednak nie Korea, ale karani tak sroga.

 •  

  pokaż komentarz

  Białoruscy psychiatrzy już u niej stwierdzili schizofrenię bezobjawową i chcą ją skierować do psychuszki na przymusowe leczenie. Przecież nie można krytykować wodza na obcej ziemi (-‸ლ)

Podobne linki z tagiem #tokio2020

Football news:

Ivanov has been appointed chief referee of the Sociedad - Monaco Europa League match
UEFA will appeal against the decision of the Madrid court on the Super League and apply for the dismissal of the judge
Messi - in PSG's application for the match against Manchester City
Sheriff in the Champions League-the miracle of the year. The cancellation of the limit helped, but so far in Moldovan football it is terrible: neither fans, nor money
The son of Eto'o became a player of Vitoria Guimaraes
Donnarumma will be PSG's goalkeeper in the match against Man City. He will make his debut in the Champions League
Jorginho: I was worried about the talk that I would not have been at Chelsea without Sarri