Serbia

Dominacija Barselone i Juventusa

Fudbaleri Barselone su rezultatom 3:0 pobedili Ferencvaroš, dok je Juventus takođe sa 3:0 savladao Dinamo iz Kijeva.

Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Juventus i Barselona su nedodirljivi u grupi G ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona.

Barselona ima svih pet pobeda posle pet kola, dok je Juventus na skoru od četiri pobede i jednog poraza i Barsa je prva sa 15, a Juve drugi sa 12 bodova.

"Stara dama" iz Torina je u sredu uveče na svom stadionu bila bolja od kijevskog Dinama, a prvi gol na meču postignut je u 21. minutu, kada je Federiko Kijeza glavom savladao golmana Buščana.

Već na startu prvog poluvremena, prednost crno-belih se udvostručila, a u 59. minutu taj gol je postigao Kristijano Ronaldo i to na asistenciju Alvara Morate i taj gol možete videti OVDE, a to je njegov 750. gol u karijeri.

Na 3:0 povisio je upravo Alvaro Morata samo sedam minuta kasnije i to će se ispostaviti kao konačan rezultat utakmice.

Juventus je igrao taman onoliko koliko im je bilo potrebno za nova tri boda. Oni će u poslednjem kolu igrati protiv Barselone na Kamp Nou i ukoliko tamo ostvare pobedu iz grupe G odlaze kao prvoplasirani.

Photo by Laszlo Szirtesi/Getty Images

Što se tiče Barselone oni su ovde u boljem položaju nego Juventus da grupu završe kao prvoplasirani, jer im je za tako nešto potreban samo remi na svom stadionu u tom poslednjem kolu.

Oni su pobedili u svih pet odigranih susreta u grupnoj fazi Lige šampiona, a poslednja u tom nizu je bila upravo večeras nad nejakim mađarskim predstavnikom, ekipom Ferencvaroša.

Veče je počelo sjajno po goste iz Španije, a prvi gol postigao je Antoan Grizman već u 14. minutu, kada je posle sjajne akcije petom savladao golmana Ferencvaroša i na atraktivan način doneo vođstvo Barseloni.

Martin Brejtvajt je samo četiri minuta nakon Grizmanovog gola uspeo da udvostruči prednost Barselone, kada je u petercu dočekao centaršut sa levog boka koji je uputio Pjanić popularnom "kašikom" loptu smestio u mrežu.

Do kraja poluvremena je Barselona ubacila još jednom loptu u mrežu Ferencvaroša.

Ovoga puta su to uradili sa takozvane "bele tačke", a odgovornost na sebe je preuzeo Usman Dembele i on je penal izveo veoma sigurno za visokih Barselona 3, Ferencvaroš 0 i to posle 28 minuta fudbala.

Barselona je svoj posao završila posle pola sata fudbala i do kraja utakmice su samo "ostali na terenu" kako bi završili posao. Imali su znatno veći posed lopte, preko 60% i čak 16 šuteva naspram 6 Ferencvaroševih.

Barselona je na ovom meču imala čak 685 uspešnih dodavanja.

Gasperini about the Beginning of: He has good technique, but Atalanta needs sharpness in attack. I am sure he will give it to us
The first player bought for cryptocurrency was ex-forward Castilla Barral
Playing on artificial turf is not football. Koeman before the game with Cornell of the 3rd division
The Premier League voted to introduce two substitutions due to concussions
Klopp on 0:0 with Manchester United: Not a disaster, not ideal. There are a lot of good things in the Liverpool game, but no one cares
Ronald Koeman: I hope Messi's suspension will be reduced. I think there is something to challenge