This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Победа која много доноси

Подмлађена репрезентација Србије је у Лирији (Валенсија) савладала Пољску са 25:21 (16:13) у првом колу Б групе Светског првенства за рукометашице у Шпанији, што ће највероватније бити довољно за пласман у други круг у који улазе по три селекције из сваке од осам група. Оно што је још важније јесу бодови који се преносе у наставку такмичења, а у овој групи следе још сусрети са аутсајдером Камеруном (недеља, 20,30 ч) и фаворитом Русијом (уторак 20,30 ч).

Српски састав, са словеначким тренером Урошем Брегаром на клупи, добро је играо у првом полувремену (9:4, 16:12), још боље у првим минутима после одмора, али су се Пољакиње низом голова из контра напада вратиле у игру средином другог дела игре. У наставку сусрета противник је безмало пуних осам минута био без поготка (19:13, 36. мин) међутим, уследио је „празан ход” Србије (20:19, 45. мин) и мало је недостајало да Пољска коначно изједначи.

И кад је деловало да ће пољска репрезентација, у напону снаге, успети да поравна резултат, на сцену је ступила Кристина Граовац која је на српском голу заменила Јовану Рисовић. У само пет минута, Граовац је одбранила два седмерца, други при резултату 21:20 за њен тим. Уследио је гол са десног крила дебитанта Наташе Ловрић (21 год) што је донело велико олакшање српској репрезентацији.

Отпор пољске селекције коначно је сломљен два минута пре краја, када је Јована Стоиљковић обезбедила предност од три поготка (24:21), а затим Јована Петровић сасвим отписала противника (25:21), што је био и коначан резултат.

Најефикаснија на утакмици била је Анђела Јањушевић са седам погодака, чијих првих седам хитаца је погодило мету (само један промашај), а погодак мање дала је најискуснија у српској селекцији Јована Стоиљковић.

На шампионату се такмиче 32 репрезентације, у осам група по четири. По три најбоље из сваке групе иде у други круг у који се преносе бодови освојене против тимова који такође настављају такмичење.

Дворана: Пла дел Арк. Гледалаца: 1.100. Судије: К. Гасми, Р. Гасми (Француска). Искључења: Србија , Пољска 4. Седмерци: Србија 3 (3), Пољска 3 (1).

СРБИЈА: Рисовић, М. Агбаба, Ј. Агбаба 1, Јањушевић 7, Којић 2, Радојевић 1, Коцић, Јововић, Ковачевић 2, Стаменић, Јовановић, Ловрић 2, Стоиљковић 6, Лишчевић, Петровић 4, Граовац. Селектор: Брегар.

ПОЉСКА: Плачек, Зимни, Пломинска, Кобилинска 1, Балсам 4, Гега, Матушчик, Горна 1, Зима, Росјак 6, Носек 4, Шаравага, Ахрук, Рошак, Ноћун 5, Маличкијевич. Селектор: Сенстад.