Serbia

Serijom od 6:0 u završnici Crvena zvezda preokrenula i pobedila "Želju"

Vodili su rukometaši niškog Železničara tokom najvećeg dela meča u hali "Šumice" protiv Crvene zvezde, ali kada je bilo najpotrebnije Beograđani su odigrali najbolje - u završnici su vezali 6 golova za pobedu od 24:22 u 5. kolu ARKUS lige.

Nišlije su dobro otvorile meč sa 3 uzastopna gola. Tokom prvog poluvremena ispustile su vođstvo na desetak minuta, ali su se vratile iz te "blokade" i pogodak Nemanje Milovanovića u poslednjem minutu doneo im je vođstvo od 12:10 na poluvremenu.

U nastavku su domaćini uspeli da izjednače preko Ivana Horvata. Železničar je ipak povratio izgubljeno vođstvo i mahom držao minimalnu prednost sve do 10 minuta pre kraja meča. A onda se dogodio potpuni kolaps u niškoj ekipi. Ponovo je Horvat pokrenuo seriju svog tima, a nakon njega mrežu Nišlija su tresli po dva puta Miljan Erić i Nikola Lazić, i jednom Dušan Andrejević, za 24:21.

Koliko "Želji" ništa nije polazilo za rukom u tom periodu govori i podatak da ni sedmercem nisu uspeli da prekinu seriju domaćina. Za taj promašaj se iskupio Aleksandar Pavlović golom u poslednjem minutu, ali ni to nije bilo dovoljno za makar remi u "Šumicama".

Najefikasniji rukometaši bili su "Željin" Veljko Stanojević i Zvezdin Dušan Andrejević sa po 5 pogodaka, ali je za najboljeg na meču proglašen Janko Gemaljević, nekadašnji golman Železničara, a sada adut crveno-belih.

Niški sastav se sada nalazi na 4. poziciji Arkus lige, sa osvojenih 6 bodova.

U sledećem kolu gostovaće Spartaku u Subotici.