Serbia

Словенија - Србија 2:2

Љубљана - Фудбалска репрезентација Србије одиграла је у Љубљани нерешено са Словенијом (2:2), у утакмици четвртог кола Лиге Б у Лиги нација.

Повели су наши репрезентативци у 8. минуту лепим голом Живковића, да би Митровић у 35. минуту на сјајно додавање Тадића повећао нашу шредност. Првих десет минута другог полувремена припало је Словенцима који су преко Черина у 48. минуту смањили, а пет минута касније Шешко изједначио.

Ређале су се касније прилике, више за нас него за Словенце, али се судијским звиждуком све завршило поделом бодова. Према приказаној игри Србија може више да жали за испуштеном победом. Нарочито због навијача који су у Љубљану стигли из околних земаља и бодрили све време наше момке.

Раније данас, у другом мечу Групе 4 Норвешка је савладала Швердску 3:1, а Ерлинг Халанд је са два поготка наставио голгетерску серију.

Норвешка води на табели са 10 бодова, Србија има седам, Шведска три, а Словенија два бода.

Лига нација наставља се у септембру, када Србије дочекује Шведску и гостује Норвешкој.