Slovenia

Liga prvakov: Messi junak zmage v Barceloni

Argentinski nogometni zvezdnik Lionel Messi je prvo ime druge tekme osmine finala lige prvakov med Barcelono in Chelseajem. Če se je prva tekma v Londonu končala brez zmagovalca, pa je sinoči katalonski ponos pokazal svojo premoč in na domačem igrišču s 3:0 (2:0), Messi je v Barceloni dosegel dva gola, slavil prepričljivo zmago in uvrstitev med najboljših osem.

Barcelona je na prvi tekmi v Londonu le otipala teren in britansko prestolnico zapustila z golom v gosteh in neodločenim izidom 1:1. V sredo pa je znova pokazala, zakaj spada med najmočnejše klube na svetu. Messi je namreč že v tretji minuti tekme izkoristil lepo podajo Luisa Suareza in zatresel za 1:0. Poleg tega je Messi na tekmi dosegel tudi mejnik 100. golov na tekmah lige prvakov.

Do konca prvega polčasa je Barca vodila že z 2:0. Lep prodor je uprizoril prav Messi, podal na drugo vratnico, kjer je v 20. minuti za prvi gol v sezoni mrežo Thibauta Courtoisa zatresel Ousmane Dembele. Tretji zadetek Barce je znova prispeval Messi, ki je minuli teden tretjič postal oče, na svoji 123. tekmi v najelitnejšem klubskem tekmovanju je v 63. minuti tekme dosegel že svoj 100. gol po vnovični podaji Suareza.

Barcelona se je že enajstič zapored prebila v četrtfinale lige prvakov. Na prvi tekmi večera je Bayern s 3:1 zmagal v Istanbulu in Bešiktaš premagal s skupnim izidom 8:1. Poleg Barcelone in Bayerna so v četrtfinale v minulih dneh napredovali še Real Madrid, Liverpool, Manchester City, Juventus, Roma in Sevilla, žreb parov četrtfinala bo v petek.