Boban Marjanović je začel v prvi peterki in bil najboljši strelec Dallasa v prvem polčasu s 14 točkami. Foto: Reuters

Mavericksi so začeli z zelo nenavadno peterko. J.J. Barea, Tim Hardaway, Seth Curry, Justin Jackson in Boban Marjanović so dobro odpli srečanje in si sredi uvodne četrtine priigrali šest točk naskoka (11:17). Utah je s serijo trojk prišel do preobrata. V uvodni četrtini so bili Jazzerji natančni kar osemkrat (38:30).

Marjanović je bil najbolj razigran pri Dallasu, visoki center je do odmora nanizal 14 točk. Končnica prvega polčasa je znova pripadla Utahu, ki je z delnim izidom 15:2 prišel do visoke prednosti (70:54). Jordan Clarkson je bil trikrat natančen izza črte. Ekipa iz Salt Lake Cityja je do odmora zadela kar 13 trojk, Clarkson je bil natančen petkrat, veteran Mike Conley in Georges Niang pa po trikrat.

Dragić in Butler se bosta vrnila proti Indiani
Zelo zanimiv bo obračun Miamija in Indiane, ki imata po 43 zmag in 27 porazov. Morda se bosta ekipi srečali tudi v uvodnem krogu končnice. Prednosti domačega igrišča v "mehurčku" ni, vseeno pa je rivalstvo veliko.

T.J. Warren je bil izključen na zadnji medsebojni tekmi 8. januarja, ko je bil Miami boljši s 122:108, ko sta si z Jimmyjem Butlerjem izmenjala nekaj sočnih kletvic. Pri Vročici sta Butler in Goran Dragić manjkala na zadnjih tekmah. Trener Erik Spoelstra je poudaril, da bosta tokrat pripravljena za tekmo.

Obračun vodilnih ekip Vzhoda
V lanskem finalu Vzhoda je Milwaukee povedel proti Torontu z 2:0 v zmagah, nato pa izgubil štiri tekme zapored in Raptorsi so se na koncu veselili prvega naslova prvaka v zgodovini kluba.

Bucksi so dobili obe medsebojni tekmi v tej sezoni, a v Orlandu še niso našli prave forme, saj so dobili le dve izmed petih tekem. Toronto je precej boljši, nanizal je štiri zmage na petih tekmah in si zagotovil drugo mesto na Vzhodu.