logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Americké indexy po hlbokom prepade vyrovnali iba malú časť strát

Akciový trh v USA uzatvoril štvrtkové obchodovanie so zmiešanými výsledkami. Po hlbokom prepade z predchádzajúceho dňa ale vyrovnal iba malú časť strát. Ceny bezpečných aktív vrátane dlhopisov a akcií distribútorov energií pokračovali v raste, čo signalizuje, že na trhu pretrváva neistota. Výnosy z 10-ročných dlhopisov federálneho ministerstva financií klesli na 1,52 % z úrovne 1,58 %, čo bol po strede ďalší výrazný prepad.

Index S&P 500 posilnil o 0,2 % na 2 847,60 bodu, Dow Jones o 0,4 % na 25 579,39 bodu a Nasdaq klesol o 0,1 % na 7 766,62 bodu.

Akciový trh v USA sa v stredu dostal pod silný tlak a index Dow Jones zaznamenal najhlbší prepad od začiatku roka. Príčinou sú obavy z nástupu recesie po tom, čo výnosy z desaťročných vládnych dlhopisov nakrátko klesli pod výnosy dlhopisov s dvojročnou splatnosťou. Stalo sa tak prvýkrát od roku 2007, ktorý predchádzal nástupu globálnej krízy. Investorov znepokojila aj správa o poklese nemeckej ekonomiky v druhom štvrťroku.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO