Slovakia

Aneta Langerová a Korben Dallas vydávajú EP Konečně

„Ďakujem chlapcom z Korben Dallas za príležitosť urobiť si ďalší spoločný československý výlet a spojiť tak naše svety do jedného. Hovoríme rovnakým jazykom, hudbou. A teraz konečne nastal čas, keď si naše pesničky môžeme naživo zahrať a zaspievať naživo. Teším sa na našich fanúšikov, bez ktorých to proste nejde,“ povedala Langerová.

Vypočujte si česko-slovenskú pieseň Konečně

S Korben Dallas Langerová prvý raz spolupracovala v roku 2015 na singli Sen. „Odvtedy sme spolu viackrát vystupovali, stretávali sme sa na koncertoch, Aneta krstila viacero našich albumov a stále sme sa vracali k tomu, že musíme spraviť ďalšie veci,“ priblížil spevák Korben Dallas Juraj Benetin. „Je výborné, že sa to podarilo. Ale hlavne je výborné, ako to dopadlo. Spolupracovalo sa nám výborne, vzájomne sme sa inšpirovali a našli sme si nové polohy,“ dodal.

Vydaniu EP, ktoré sa pohybuje na pomedzí popu, soulu a alternatívy, predchádzalo zverejnenie dvoch videoklipov – v januári k piesni Rozhodnutia a o mesiac neskôr ku skladbe Konečně. Počas koronakrízy, keď boli uzavreté hranice, zverejnili Korben Dallas napokon aj klip k pesničke Smej sa, ktorý vznikol v prešovskom štúdiu priamo pri nahrávaní.

O nahrávanie, mix a produkciu pesničiek na album sa postaral gitarista Korben Dallas Ľuboslav Petruška. „Tento album je výnimočný po všetkých stránkach. Tým, aké sú na ňom pesničky. Tým, že sme jeho produkcii venovali oveľa viac pozornosti ako zvyčajne. Tým, ako a kde sme ho nahrávali. A dokonca aj tým, že vďaka koronavírusu sme si ho ešte pred vydaním mohli vypočuť oveľa viackrát, než je zvyčajne možné, keďže na svoju chvíľu čakal hotový niekoľko mesiacov,“ povedal Petruška. „Je to krásna platňa, kde niet čo dodať ani ubrať. Už sa veľmi teším na jej živé prevedenie,“ dodal.

Na EP hosťuje aj speváčka a violončelistka Dorota Barová, ktorá dlhodobo spolupracuje s Langerovou a s členmi Korben Dallas má spoločný projekt Tugriki. „Medzi Dorkou a nami hneď preskočila iskra pozitívnej energie a sadli sme si ako ľudia aj ako muzikanti. Ona nám toleruje naše muzikantské nedokonalosti a my úprimne obdivujeme jej neskutočne obrovský talent a rozsah. Máme sa radi,“ poznamenal bubeník Korben Dallas Ozo Guttler.

Football news:

Raheem sterling: Looking for tickets to Lisbon. From the 10th to the 24th. Retweet if you can help
Pep Guardiola: Gabriel is the best player of matches with Real Madrid
Three heroes of Lyon in the match with Juve – among them the defender, whom the fans drove in the fall
Manchester City and Lyon will meet in the 1/4 final of the Champions League on August 15 at Jose Alvalade
Photo of Pep and Zizou – just a gift for Showsport users
Ronaldo was eliminated so early from the Champions League for the first time in 10 years, although he tried very hard – in the playoffs for Juve, only he scores
Rudi Garcia: to Pass Juventus is a feat. The most pleasant defeat in my career