Slovakia

ARC Bratislava zbrojí do novej sezóny: Konôpka zabojuje o Le Mans s novými autami!

Do novej sezóny už ARC nemôže nastúpiť s Ligierom JSP2, preto musel šéf tímu Miro Konôpka (57) zabezpečiť novú techniku, a to nový model Ginetta LMP3.

Konôpka sa teda rozhodol vrátiť do triedy LMP3, cez ktorú sa dokázal vôbec prvýkrát na Le Mans kvalifikovať. „Sezóna 2020 bola, ako vo všetkých športoch, poznačená covid-om. Preteky sa menili, kalendáre sa menili... Ale boli aj úspechy. Získal som napríklad 31. titul absolútneho majstra Slovenska. V zahraničí som zase vyhral triedu na 12-hodinovke v Monze. Nebolo to zlé, len toho bolo trochu menej ako po minulé roky. Aj preto som sa rozhodol, že pôjdem opäť vyskúšať ázijskú Le Mans sériu,“ povedal Konôpka pre Nový Čas.

„Testoval som nové autá, prešli sme do triedy LMP3. Zobrali sme nové Ginetty. Onedlho ich budem posielať do Abú Dabí, kde by mali byť podľa posledných informácií všetky štyri preteky, keďže sa pre koronu uzavrela cesta do Ázie. Urobím všetko pre to, aby som sa tam opäť kvalifikoval na Le Mans,“ dodal Miro Konôpka.

Ginetta LMP3

Max. rýchlosť: 290 km/h

Max. výkon: 450 ps

Hmotnosť: 950 kg

Kapacita motora: 5.0 liter

Football news:

Puyol presented Barca's form for the match against Real Madrid. It combines the colors of the club and the flag of Catalonia
Barca has the highest revenue in the 2019/20 season - 715.1 million euros. Real Madrid, Bayern Munich, Manchester United and Liverpool are in the top 5 (Deloitte)
Van de Beek has no intention of leaving Manchester United. Solskjaer believes in the midfielder and will give him a chance
Lampard couldn't say goodbye to the Chelsea players. The Czech briefly informed them of his resignation before training
Every time Messi doesn't play, Barcelona wins. Ex-Argentina goalkeeper Gatti about Leo
Barca's debt is 1.2 billion euros. The club wants to postpone loan repayments
Jordi Alba: I understand why people might hate me. I really play hard