Slovakia

Bakoš rozhodol o triumfe Admiralu, bodoval aj Čajkovský a Hudáček nezabránil prehre Spartaka

Slovenský útočník Martin Bakoš bol ústrednou postavou sobotňajšieho zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), v ktorom Traktor Čeľabinsk privítal Admiral Vladivostok.

Rodák zo Spišskej Novej Vsi strelil v riadnom hracom čase gól a na ďalší prihral, no o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich slovenský reprezentant dosiahol rozdielový presný zásah a jeho tím triumfoval 3:2.

V sobotu bodoval aj obranca Michal Čajkovský a jeho Dinamo Moskva zvíťazilo nad Avtomobilistom Jekaterinburg 6:3.

Brankár Július Hudáček naopak nezabránil prehre Spartaka Moskva s Amurom Chabarovsk 1:2 po samostatných nájazdoch. Slovenský gólman inkasoval počas 65 minút v riadnom hracom čase a predĺžení jediný gól z 28 striel.

Neuspel ani Severstaľ Čerepovec, za ktorý nastúpil v prvom útoku Adam Liška. Na domácom klzisku prehral s Metallurgom Magnitogorsk 1:2.

Výsledky – Kontinentálna hokejová liga (KHL)