Slovakia

Bratislava Capitals prehrali v ligovej premiére s Viedňou 2:7

Bratislava 27. septembra (TASR) - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals vstúpili prehrou do svojej prvej sezóny v nadnárodnej Ice Hockey League. V nedeľňajšom domácom zápase podľahli tímu Viedeň Capitals 2:7. Oba góly domácich zaznamenal americký útočník Mitchell Hults.

Bratislavčania mali svoj otvárací zápas v súťaži absolvovať už v piatok proti Bolzanu, no pre niekoľko pozitívnych testov v talianskom tíme zápas odložili. V nasledujúcom kole sa predstavia v sobotu 3. októbra na ľade Salzburgu.

Góly: 17. Hults (Higgs), 41. Hults (Ahl) - 2. Campbell (Vause, Gauthier), 14. Nissner (Hartl, Wukowits), 30. Vause (McPhee, Rotter), 35. Campbell (Richter), 38. Campbell (Wall), 48. Richter (Wall, Rotter), 60. Loney (Campbell). Rozhodovali: Baluška, Hronský - Durmis, Jedlička, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 500 divákov.

Bratislava: Hamerlík - Sloboda, Bohunický, Šedivý, Guimond, Chovan, Romančík - Miklík, Suja, Lapšanský - Higgs, Hults, Ahl - T. Varga, Buc, Bubela - Bezák, Hudec, Šalka - Faith

Viedeň: Starkbaum - Gauthier, Fischer, Lakos, Hackl, Piff, Wall, Bauer, Pallierer - Loney, Campbell, Richter - Hartl, Nissner, Wukovits - Rotter, Vause, McPhee - Cijan, Grosslercher, Artner

Viedeň bola od úvodu lepšia a už po 50 sekundách hrala po faule domáceho kapitána Slobodu presilovku. Hostia ju zahrali výborne a po skvelej individuálnej práci Vauseho zakončil presne Colin Campbell. Bratislavčania odpovedali po strele Bubelu z pravej strany, Starkbauma zachránila pravá žŕdka. V 14. minúte urobil hrubú chybu Hults a Benjamin Nissner sám pred Hamerlíkom zvýšil na 2:0. Mitchell Hults svoju chybu napravil o tri minúty neskôr, keď po samostatnom úniku upravil skóre prvej tretiny. V jej závere ešte zaujala férová bitka Lakosa s Bohunickým, jej víťazom bol rakúsky obranca.

V druhej tretine mali najskôr domáci niekoľko dobrých šancí na vyrovnanie, ale v polovici zápasu sa opäť dostali do dvojgólového vedenia Viedenčania zásluhou Taylora Vauseho. To však nebolo zo strany hostí všetko, zverencov Rostislava Čadu trestali za každú chybu a do konca druhej dvadsaťminútovky sa ešte presadil po druhý raz v zápase Campbell a ten istý hráč zavŕšil v 35. minúte hetrik.

V poslednej časti hry najskôr znížil svojim druhým gólom v zápase Hults, no vzápätí po vylúčení Vargu upravil na 6:2 Marc Richter. Na konečných 7:2 upravil v závere Ty Loney. Čadovi zverenci tak nezopakovali víťazstvo nad rovnakým súperov z prípravy, vo Viedni pred tromi týždňami triumfovali 3:2.

Pep on the criticism: Defeat is becoming a disaster these days because of social media. Sometimes the opponent is better than us, this is life
FIFA about Bartomeu's words about the European super League: we do not know about any agreement
Brother, don't give up on him. He's playing against us. Benzema asked Mendy not to give the ball to Vinicius at half-time of the match with Borussia
In 2010, Pirlo negotiated with Barca. The main playmaker of the generation was ready to go to Pep even in the rotation
Chugainov about Loko in the Champions League: there are Chances to get out of the group. The team looks confident and worthy
Bayern and Alaba failed to agree a new contract for the third time
Atalanta and Ajax showed smart football: a lot of traps and subtle changes on the move