Slovakia

Bratislavský okresný súd zrušil termín procesu v prípade krátenia daní s Andruskóom

„Termín pojednávania bol zrušený v dôsledku ospravedlnenia sa oboch prísediacich z vážnych osobných dôvodov. Nový termín pojednávania, ktorý podľa kalendára konajúcej sudkyne prichádza do úvahy začiatkom leta, bude vytýčený bezodkladne," sprostredkoval odpoveď predsedníčky OS Bratislava V Anny Križákovej hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

Andruskó čelí obvineniu z krátenia dane a poistného spolu s Jánom M. V tomto prípade im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Andruskó nedoplatok na daniach vyše milióna eur. V prípade sa minulý rok viackrát odročovalo, a keď sa pojednávalo, tak bola z procesu vylúčená verejnosť vrátane médií. Andruskó okrem toho dával súhlas svojmu obhajcovi na konanie v neprítomnosti.

Andruskóa30. decembra 2019 Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku odsúdil na trest 15 rokov odňatia slobody za úkladnú vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Rozsudok bol právoplatný vzhľadom na to, že súhlasil s dohodou o vine a treste. ŠTS však vtedy neschválil dohodu o vine a treste medzi Andruskóom a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Ten mu navrhoval pôvodne trest desať rokov odňatia slobody. V prípade vraždy novinára Kuciaka bol sprostredkovateľom.

Od augusta minulého roku čelí Andruskó spolu s ďalšími osobami obvineniu v príprave vrážd prokurátora ÚŠP Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. Obvinil ho Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Football news:

Ronaldo posted a photo of the celebration after Torino's goal: I love this feeling😉 💪 🏼
Flick about Lewandowski and the Golden ball: Why not? He laid the foundations
Jurgen Klopp: my two main Champions League favourites are Bayern and Manchester City
Cheryshev made an assist in La Liga for the first time since September
Muller of the victory in the German Cup: a Bit of a sad moment. There were no fans in this final
Lampard on 3-0 with Watford: a dry Win at home, three goals scored-Chelsea played very well
Pulisic on 3-0 with Watford: Chelsea needed this win. We are confident that we can get into the top 4