Slovakia

Ceny ropy klesli, cena Brentu skĺzla k hranici 66 USD za barel

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v júni dosiahla do 18.51 h SELČ 66,30 USD (55,02 eura) za barel.

New York 20. apríla (TASR) - Ceny ropy klesli, pričom cena ropy Brent skĺzla bližšie k hranici 66 USD a cena WTI pod 62,50 USD za barel (159 litrov). Vývoj cien sa tak v porovnaní so začiatkom obchodovania, keď ceny vyskočili na mesačné maximum, otočil po tom, ako sa trhy začali obávať, že opätovný rast počtu infikovaných novým koronavírusom v Indii môže viesť k novým rozsiahlym obmedzeniam. India je tretím najväčším dovozcom ropy na svete.

"Vzhľadom na pozíciu Indie ako kľúčového dovozcu ropy by prípadné nové obmedzenia v ekonomike boli pre energetický sektor veľmi nepriaznivou správou," povedal Bob Yawger zo spoločnosti Mizuho Securities.

Na začiatku utorkového obchodovania pritom ceny ropy rástli, keď trhy očakávali priaznivé informácie z USA o poklese ropných zásob. Americký ropný inštitút API zverejní svoj odhad v neskorších hodinách. Analytici očakávajú, že zásoby ropy v USA za minulý týždeň klesli o 2,9 milióna barelov.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v júni dosiahla do 18.51 h SELČ 66,30 USD (55,02 eura) za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje pokles o 75 centov (1,12 %). Na začiatku obchodovania vzrástla na najvyššiu úroveň od 18. marca, keď zaznamenala 68,08 USD za barel.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s májovým kontraktom dosiahla 62,40 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 98 centov alebo 1,55 %.

(1 EUR = 1,2051 USD)

Football news:

Messi has failed to score for Madrid in the league for the first time in 15 years
Tuchel on the Champions League final: Chelsea are aware that they can beat Man City
Klopp on the top 4: It's not impossible, but it's difficult. Liverpool will try
Tiago Alcantara: Liverpool are fighting for a little miracle. It is always a pleasure to score and help the team
Manchester United missed out on a £ 200m deal. The sponsor is concerned about the conflict of fans with the Glazers
Troyes advanced to Ligue 1, winning the second division. The club belongs to the Man City holding
Zinchenko about the cancelled penalty: Before PSG, I had a dream - I was bitten by a snake in the place where the ball hit