Slovakia

Čína vyprodukovala v júli rekordných viac než 93 miliónov ton ocele

K júlovému zvýšeniu výroby do veľkej miery prispel rast dopytu po výrobkoch z plochej ocele.

Peking 14. augusta (TASR) - Čína vyprodukovala minulý mesiac rekordný objem ocele. Prispelo k tomu zvýšenie infraštruktúrnych výdavkov vlády, ale aj zotavenie výrobného sektora po uvoľnení pôvodných karanténnych opatrení prijatých na spomalenie šírenia nového koronavírusu.

Čína, ktorá je najväčším producentom ocele na svete, vyprodukovala v júli 93,36 milióna ton ocele, uviedol v piatok čínsky štatistický úrad, na ktorý sa odvolala agentúra Reuters. V porovnaní s júnom to znamená rast produkcie o 1,9 % a oproti rovnakému mesiacu minulého roka o 9,1 %.

K júlovému zvýšeniu výroby do veľkej miery prispel rast dopytu po výrobkoch z plochej ocele. Tie sa používajú pri výrobe viacerých produktov, napríklad v automobilovom sektore či pri výrobe spotrebičov.

Za sedem mesiacov tohto roka dosiahla produkcia ocele v Číne 593,17 milióna ton, uviedol štatistický úrad. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to znamená rast o 2,8 %.

Football news:

Flick is recognized as the best coach of the 2019/20 Champions League
Lewandowski named best forward Champions League 2019/20
Leo - Cristiano, Chelsea - Krasnodar, Bayern - Loko, Borussia - Zenit: all groups of the Champions League in one picture
Kimmich is recognized as the best defender of the 2019/20 Champions League
UEFA posted a photo of Messi and Ronaldo: together again
Liverpool will play against Atalanta Miranchuk and Ajax in group D of the Champions League
Neuer is recognized as the best goalkeeper of the 2019/20 Champions League