Slovakia

Danko na návšteve Moskvy spôsobil škandál: Šokujúce, akého muža pozýva na Slovensko

Tentoraz ako jediný šéf EÚ vystúpil na ruskej pôde na konferencii o rozvoji parlamentarizmu. Šokujúce je, že na Slovensko volal muža zo sankčných zoznamov, ktorý má zákaz vstupu do EÚ.

Na podujatí pod záštitou predsedu ruskej Štátnej dumy Viačeslava Volodina sa zúčastnili zástupcovia z takmer dvesto štátov a viac než dvadsať predsedov parlamentov z rôznych kontinentov. Z Európskej únie sa zúčastnil iba jediný predseda Národnej rady - Andrej Danko. „Bez silného Ruska nie je možný svetový mier. Sankcie nie sú a nikdy nebudú riešením. Riešením je len otvorený dialóg, priateľstvo, láska a porozumenie,“ hovoril Danko.

Pochválil sa aj Otvoriť galériu
Na Volodina ako blízkeho spolupracovníka prezidenta Vladimira Putina uvalila EÚ pred štyrmi rokmi sankcie. Zároveň má zákaz vstupu do celej EÚ. Na facebooku sa Duma pochválila tým, že s Dankom Volodin dohaduje stretnutie. „Prediskutovali možnú návštevu na Slovensku v septembri 2018,“ uviedli.
Danko rečnil Otvoriť galériu
Podľa politológa Grigorija Mesežnikova má konferencia v Moskve slúžiť skôr ako politické PR súčasného ruského vedenia prostredníctvom Štátnej dumy. „Je to absolútne tragické, neprimerané, nepatričné. Podľa mňa omyl je slabé slovo. Diskutovať dnes o parlamentarizme ma pôde ruskej Štátnej dumy, ktorá reprezentuje režim potláčajúci demokraciu, je buď prejav veľkej neinformovanosti pána Danka, alebo vedomá asistencia takéhoto režimu. Je to v rozpore s programovým vyhlásením vlády,“ vysvetlil politológ a dodal, že vláda sa v ňom prihlásila k proeurópskemu a proatlantickému smerovaniu krajiny.
Predseda Národnej

Football news:

Player the Premier League has admitted that he is gay anonymously. The letter was sent to the newspaper by the Foundation named after a football player who committed suicide after coming out
Messi has given 20 assists in La Liga. This is the best result of the tournament in 11 years
Chelsea lost by at least 3 goals in the Premier League for the first time in 11 months
Messi scored 20+20 points for the season in the League and repeated the achievement of Henri. In the XXI century, only they did it
Legia won the Polish championship for the 4th time in five years. It repeated the League record for titles (14)
Lazio has lost 3 matches in a row and can concede 2nd place in Serie A if Atalanta wins against Juve
A Parma employee has a coronavirus. The team is isolated on the base, but will continue to play in the championship