Slovakia

Diana vyhrala ťažký boj nad rakovinou: O 4 mesiace sa dozvedela zničujúcu správu

Inštruktorke základných zručností z New Jersey bola 21. februára 2019 diagnostikovaná rakovina prsníkov. Ako informuje People, v apríli 2019 jej odstránili pravý prsník a potom podstúpila intenzívne ožarovanie a chemoterapiu. V decembri zákernú chorobu porazila.

Koncom apríla sa slobodná matka dvoch detí opäť začala cítiť zle. Príznaky sa podobali na chrípku. "Bolo nám povedané, že buď má COVID-19, alebo streptokokovú faryngitídu," povedala rodinná priateľka Julianna Grossi Wisse.

V nemocnici v Ridgewoode ale doktori diagnostikovali Diane úplne inú chorobu - leukémiu. A tak opäť podstupuje ožarovanie a chemoterapiu. "Je bez práce už osem mesiacov a teraz musí prejsť tým všetkým opäť," hovorí Julianna. Zatiaľ sa ona stará o Dianine dcéry, Siu (5) a Jeriku (2). "Milujem ich, ako keby som im bola ic vlastnou starou mamou," povedala.

Na pokrytie Dianiných lekárskych nákladov, rovnako ako jej nájmu a iných výdavkov bola zriadená zbierka na stránke GoFundMe. Vo štvrtok ráno už bolo vyzbieraných vyše 12 000 dolárov (11 003 eur). "Prešla už viacerými zákrokmi a liečbami, ako iní ľudia ani nie za celý život, a ešte ju ich mnoho čaká. Aj napriek tomu všetkému je bojovníčkou a nevzdáva sa. Jej sila a odvaha sú inšpiráciou," píše sa na stránke.

Football news:

Brescia coach on Balotelli's suspension: He didn't even appear in Zoom in quarantine
Wenger said again that Arsenal left their soul on Highbury. We understand what this phrase means
Messi is still training individually
Matteis de Ligt: Ronaldo is the best player of his generation and a role model
Van der Vaart on Real Madrid: Even if you are Raul or Ronaldo – if you haven't scored in two matches, they want to sell you already!
Koke: Atletico should be declared the winner of the Champions League if the season is not finished. We beat out the champion
Hakimi will return to Real Madrid and extend his contract until 2025