Slovakia

Dolár sa v utorok oslabil na 10-týždňové minimum

V stredu (12. 5.) zverejnia správu o aprílovom vývoji inflácie v USA a investori predpokladajú, že jej zrýchľovanie môže znehodnotiť dolár.

New York 11. mája (TASR) - Dolár sa v utorok oslabil a dostal sa na 10-týždňové minimum.

V stredu (12. 5.) zverejnia správu o aprílovom vývoji inflácie v USA a investori predpokladajú, že jej zrýchľovanie môže znehodnotiť dolár. V minulých rokoch zvýšenie inflačných očakávaní tradične podporilo dolár, pretože investori počítali s nárastom úrokových sadzieb, čo sa však teraz nestane.

Správa o vývoji nezamestnanosti v USA z minulého týždňa sklamala prognózy a spôsobila výpredaj dolára aj napriek tomu, že zdražovanie komodít podporilo obavy zo zrýchlenia inflácie v najbližších mesiacoch. Trh totiž verí, že americká centrálna banka (Fed) nebude meniť extrémne uvoľnené nastavenie menovej politiky.

Takže aj keby stredajšia správa o vývoji inflácie prekvapila výraznejším zrýchlením rastu cien, trh nepredpokladá, že by Fed na to nejako reagoval.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu hlavných svetových mien, v utorok padol na 89,979 bodu, čo bolo najmenej od 25. februára. Neskôr zmazal časť strát a podvečer sa nachádzal s mínusom 0,16 % na 90,093 bodu.

Euro sa voči doláru posilnilo a dostalo sa na 2,5-mesačné maximum. Podvečer sa obchodovalo s plusom 0,31 % po 1,217 USD.

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it