logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Donchuan medzi korytnačkami Diego mal toľko sexu, že zachránil svoj druh pred vyhynutím

Samec korytnačky slonej Diego sa môže pýšiť tým, že vďaka svojej sexuchtivosti zachránil svoj druh pred vyhynutím.

Korytnačka Diego — Foto: Facebook/Galapagos Conservancy

GALAPÁGY 14. januára - Diego, zástupca ohrozených korytnačiek sloních, svojím sexuálnym apetítom zachránil celý živočíšny druh. Podľa portál CNN len nedávno ukončil svoju playboyskú misiu a zo šľachtiteľskej stanice, v ktorej očakávania vedcov predčil o stovky percent, ma namierené späť do voľnej prírody.

Domovom korytnačiek sloních sú Galapágy, pričom práve obrie korytnačky sú symbolom tohto tichomorského súostrovia. Je potrebné zdôrazniť, že predtým, než sa Diego pustil do „práce“, na ostrove žili už len dvaja samci a dvanásť samičiek endemických korytnačiek. Do procesu záchrany druhu sa zapojilo pätnásť korytnačiek, žiadna z nich však nebola taká „akčná" ako Diego.

Diego bol produktívnejši, než vedci očakávali.
Diego bol produktívnejši, než vedci očakávali. Foto: Facebook/Galapagos Conservancy

Je predkom takmer 40 % korytnačiek

Diegove neskrotiteľné libido bolo tak prínosné, že populácia korytnačiek sa zvýšila na viac ako 2 000 jedincov. Zamestnanci Národného parku Galapágy veria, že storočný Diego je otcom a dedom zhruba 40 % všetkých žijúcich korytnačiek.

„Je otcom veľkej časti korytnačiek, ktoré vraciame na ostrov Española (jeden z mnohých ostrovov Galapág, pozn red.). Je to dôkaz toho, že táto ohrozená zvieracia populácia je schopná rásť a reprodukovať sa,“ povedal pre CNN riaditeľ parku Jorge Carrion.

Diego na seba môže byť hrdý. Teraz má pred sebou zaslúžený dôchodok v divočine.

Themes
ICO