Slovakia

Evans rozprášil v Monte Carle Djokoviča. Raz o tom budem hovoriť deťom a vnúčatám, vraví Angličan

Séria desiatich víťazstiev srbského tenistu Novaka Djokoviča od začiatku tohto kalendárneho roka je definitívne minulosť. Svetová jednotka prehrala v osemfinále dvojhry na prestížnom antukovom turnaji Rolex Monte-Carlo Masters s Britom Danielom Evansom

Zápas trval 2 hodiny a 9 minút a Djokovič za stavu 5:4 v druhom sete pri podaní súpera nevyužil setbal. Tridsaťročný Evans dosiahol najväčší zápasový úspech kariéry a vôbec po prvý raz postúpil do štvrťfinále na turnaji série ATP Masters 1000.

Pevnejšie nervy a slajzované údery

Nevyspytateľný rodák z Birminghamu ťažil z pevnejších nervov a najmä svojich slajzovaných úderov, kým Djokovič v rozhodujúcich chvíľach pokazil.

Evans mal pred súbojom s Djokovičom na antuke zápasovú bilanciu 4-14, ale už v minulosti trikrát zvíťazil nad hráčmi z najlepšej svetovej desiatky. Víťazovi februárového prípravného turnaja v Melbourne aktuálne patrí v renkingu ATP 33. priečka.

Raz o tom povie deťom aj vnúčatám

Djokovič neskôr na rovnakom mieste triumfoval po deviaty raz v kariére na Australian Open a ešte predtým vyhral aj dva zápasy na tímovom podujatí ATP Cup.

V Monte Carle vstúpil do antukovej sezóny hladkým víťazstvom nad 22. hráčom sveta Talianom Jannikom Sinnerom /6:4, 6:2/, ale na Evansa už prekvapujúco nestačil.

„Ešte mi to celkom nedochádza, že tá posledná loptička prešla nad sieťou do dvorca súpera. Cítil som sa dobre, ale vyhrať nad Novakom je niečo naozaj výnimočne potešujúce. Najpodstatnejšie je veriť v seba. Môžete o tom hovoriť, ale v skutočnosti naozaj treba uveriť, že sa dá zvíťaziť. Samozrejme, počas zápasu prišli aj pochybnosti, ale teraz je všetko krásne. Jedného dňa poviem deťom aj vnúčatám, že som zdolal svetovú jednotku,“ uviedol Daniel Evans, cituje ho oficiálny web ATP Tour.

Jeden z najhorších výkonov Djokoviča

Zverenec Mariána Vajdu a Gorana Ivaniševiča priznal, že súper bol lepší.

„Zaslúžil si to. Lepšie sa skoncentroval a v rozhodujúcich momentoch ukázal kvalitu. Z mojej strany to však bol jeden z najhorších výkonov za posledné roky. Včera som odohral dobrý zápas, ale dnes som na to nenadviazal. Bolo veterno a súper ma nútil hýbať sa. Evans má údery, ktoré sa často nedajú predvídať. Celkovo zrušil moju hru,“ priznal Djokovič.

Evans si zmeria sily aj s Goffinom

Súperom Evansa vo štvrťfinále bude Belgičan David Goffin, ktorý si rovnako prekvapujúco poradil s nasadenou päťkou Nemcom Alexandrom Zverevom.

Stefanos Tsitsipas a Španiel Rafael Nadal. Antukový kráľ zrušil Bulhara Grigora Dimitrova

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude