Slovakia

Exekutíva UEFA schválila zmenený formát európskej kvalifikácie MS 2022

V kvalifikácii MS 2018 v Rusku bojovali európske tímy v deviatich skupinách.

Nyon 18. júna (TASR) - Výkonný výbor Európskej futbalovej únie (UEFA) schválil formát európskej kvalifikácie MS 2022 v Katare. Tá by mala odštartovať v novembri 2021, pričom krajiny rozdelia do desiatich skupín. Päť bude mať po piatich účastníkoch a ďalších päť po šiestich. Formát ešte musí odsúhlasiť Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

Na MS, ktoré bude hostiť Katar na prelome novembra a decembra 2022, priamo postúpi desať víťazov skupín. Tímy na druhých priečkach plus dvojica víťazov skupín Ligy národov 2020/2021, ktorí ešte nemali zabezpečenú účasť na šampionáte, budú hrať baráž. Vytvoria tri štvorice, z ktorých sa vyraďovacím spôsobom na jeden zápas rozhodne o zvyšných troch európskych účastníkoch záverečného turnaja. Zatiaľ nie je známe, kedy a kde sa uskutoční žreb skupín, informovala agentúra AP.

V kvalifikácii MS 2018 v Rusku bojovali európske tímy v deviatich skupinách. Víťazi postúpili na šampionát priamo, osem najlepších tímov z druhých miest hralo baráž o zostávajúce štyri miestenky. Slováci obsadili v F-skupine druhé miesto za Anglickom, no baráž im unikla - v tabuľke tímov na druhých priečkach skončili na jedinej nepostupovej 9. priečke.

Football news:

Pioli about 2:2 with Napoli: One point is a good result
Gattuso on Milan's penalty: the Rule needs to change. Jumping with your hands behind your back is another sport
Milan will offer 25 million euros for Celtic defender Ayer
Klopp on plans: Four years at Liverpool. After that, I want to do nothing for a year
Rogers Pro 1:4 with Bournemouth: Leicester play well only 45 minutes after the break
Inter and Roma are Interested in Garay
Liverpool want to sell Lovren, not let Him go as a free agent. Zenit are Interested in the player