logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Forma ako hrom. Quintana dotiahol únik do víťazného konca

Quintana približne 3 km pred koncom etapy z Benidormu do Calpe (199,6 km) ušiel silnej skupine piatich spolujazdcov v úniku a svoje sólo doviedol do víťazného konca. Druhý skončil s odstupom 5 sekúnd Ír Nicolas Roche (Sunweb) a tretie miesto si vybojoval Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma).

Roche sa vďaka bonifikácii stal novým lídrom pretekov s náskokom 2 sekundy pred Quintanom a 8 sekúnd pred ďalším Kolumbijčanom Rigobertom Uránom (EF Education First).

Po úvodnej tímovej časovke a triumfe Astany bol lídrom pretekov ďalší zo skupiny kolumbijských favoritov Miguel Ángel López, ale v nedeľu prišiel do cieľa až na 15. mieste s mankom 37 sekúnd a celkovo klesol na piatu priečku (+33). Slováci na Vuelte chýbajú.

Druhá etapa na Vuelte bola členitá a jej súčasťou boli aj tri horské prémie druhej a tretej kategórie. Najmä 20,6 km dlhé stúpanie Puerto de Confrides s priemerom 3,6% už v úvodných 40 km preverilo pelotón, ktorý sa rozdrobil na viacero skupiniek. Náročnosť etapy zvyšovalo aj veľké teplo na jej trase.

Dvadsaťdeväťročný Quintana si pripísal 39. víťazstvo v kariére a po etape tradičný vrchár priznal, že tento triumf nečakal. „Nikdy som nevyhral takýto typ etapy, až dnes. Všetko je však raz po prvý raz. Dodá mi to chuť do ďalších etáp. Musím sa poďakovať svojmu tímu, Alejandro Valverxde bol vpredu do samého konca. Bola to výborná práca,“ uviedol Nairo Quintana v prvom televíznom rozhovore.

„Pred touto etapou som dostal textovú správu, aby som sa pokúsil o líderskú pozíciu. Tušil som, že to dnes nebude pre šprintérov, ale v pelotóne je aj veľa skvelých klasikárov. Nakoniec sa to podarilo, hoci som v to až tak neveril. Je to skvelý pocit obliecť sa do červeného dresu. Podarilo sa mi to na Vuelte po druhý raz v kariére. Dve sekundy náskoku nie je veľa, ale pokúsim sa ho udržať čo najdlhšie,“ skonštatoval Nicolas Roche vo vysielaní Eurosportu.

V pondelok pokračuje Vuelta 3. etapou s dĺžkou 188 km z Ciudad del Juguete do Alicante a jej záver by mal byť šprintérsky.

Vuelta a Espaňa 2019:

2. etapa – (Benidorm – Calpe, 199,6 km): 1. Nairo Quintana (Kol.) Movistar 5:11:17 h, 2. Nicolas Roche (Ír.) Sunweb +5 s, 3. Primož Roglič (Slovin.) Jumbo-Visma +5, 4. Rigoberto Urán (Kol.) EF Education First +5, 5. Fabio Aru (Tal.) UAE-Team Emirates +5, 6. Mikel Nieve (Šp.) Mitchelton-Scott +8,… 10. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +10,… 15. Miguel Ángel López (Kol.) +37.

Poradie po 2. etape: 1. Nicolas Roche (Ír.) Sunweb 5:26:12 h, 2.Nairo Quintana (Kol.) Movistar +2 s, 3. Rigoberto Urán (Kol.) EF Education First +8, 4. Mikel Nieve (Šp.) Mitchelton-Scott +22, 5. Miguel Ángel López (Kol.) +33, 6. Primož Roglič (Slovin.) Jumbo-Visma +36.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO