Slovakia

Holandsko sprísňuje epidemické opatrenia na najbližšie týždne

Počet nových prípadov ochorenia Covid-19 v Holandsku v uplynulých týždňoch stúpa.

Haag 28. septembra (TASR) - Holandsko vzhľadom na nárast prípadov nákazy novým koronavírusom sprísňuje epidemiologické opatrenia zatiaľ na tri týždne, oznámil v pondelok premiér Mark Rutte. Informovala o tom agentúra DPA.

"Každý videl tie alarmujúce správy," povedal Rutte, podľa ktorého musia byť z vývoja situácie vyvodené dôsledky.

Od utorkového večera sa budú všetky športové podujatia v krajine musieť konať bez publika. Kaviarne a reštaurácie budú môcť byť otvorené do 22.00 h, pričom od 21.00 h nemôžu vpúšťať dnu nových hostí. Tých bude môcť byť v prevádzke vnútri najviac len 30 a vonku 40.

Pre všetky "kontaktné povolania" ako kaderníci alebo maséri bude povinná registrácia klientov. Ochrana úst a nosa bude v obchodoch odporúčaná, nie však povinnosťou, uvádza DPA s konštatovaním, že Holandsko dosiaľ k tvárovým rúškam pristupuje skôr zdráhavo.

Ľudia by okrem toho podľa nových nariadení mali mať doma naraz najviac troch návštevníkov. Holandská vláda tiež odporúča, aby sa znova stala štandardom práca z domu, píše agentúra AFP.

"Buď sa nám podarí znížiť počet infekcií, alebo to nedokážeme," povedal minister zdravotníctva Hugo de Jonge. "Potom budú potrebné prísnejšie opatrenia," dodal s tým, že by to mohlo znamenať zastavenie chodu celých sektorov gastronómie, športu a kultúry a krajina by tak znova smerovala k tzv. lockdownu.

Počet nových prípadov ochorenia Covid-19 v Holandsku v uplynulých týždňoch stúpa. V krajine za posledných 24 hodín zaznamenali 2921 novoinfikovaných, čo je mierny pokles oproti 2996 prípadov potvrdeným v nedeľu, informovala agentúra AP.

Krajina so 17,5 milióna obyvateľov eviduje od začiatku pandémie vyše 114.500 prípadov nákazy a 6380 súvisiacich úmrtí.

Football news:

Lampard named Xavi and Iniesta as the best players he has played against
Increasing selfishness and greed is the last thing the world needs right now. UEFA Vice-President on the European super League
Juve responded to Barca Pro 🐐 : We will bring you a real one at the camp Nou
Lampard thinks Messi is better than Ronaldo: I Choose Lionel because of pure, natural talent
He really wanted to play football, but he knew that he would not become a professional. Then he wrote a book about his favorite game
Structurally, Juve and Barcelona are very similar. Koeman won the case, and Pirlo smartly explained the tactics after the match
Alex telles has contracted the coronavirus