Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Horskí záchranári ratovali vodiča, ktorý sa prevrátil s autom na zjazdovke v Nízkych Tatrách

OTUPNÉ: V piatok popoludní sa počas vykládky zeminy prevrátilo nákladné auto na zjazdovej trati na Otupnom v Nízkych Tatrách. Zraneného vodiča ratovali na mieste záchranári Horskej záchrannej služby (HZS).

Najprv im oznámili, že na Otupnom došlo k silnej rane, pripomínajúcej výbuch. „Záchranári HZS okamžite smerovali na miesto udalosti. Ako sa ukázalo, pomoc potreboval muž, ktorý sa počas vykládky zeminy na zjazdovej trati prevrátil s nákladným vozidlom. Muž bol pri vedomí, ale s viacerými poraneniami. Horským záchranárom sa ho podarilo dostať zo zdemolovanej kabíny.“

Ešte na zjazdovke poskytli mužovi neodkladnú zdravotnú starostlivosť. „Záchranári mu založili krčný golier, zaistili intravenózny vstup, zmerali vitálne funkcie a nabalili do vákuového matraca.“

Okrem horských záchranárov na miesto vyslali aj posádky leteckých záchranárov, hasičov a policajtov. Zraneného odovzdali lekárovi leteckých záchranárov a tí ho transportovali do nemocnice na ďalšie vyšetrenia.

Hasiči zabezpečili, aby z nákladného auta neunikali prevádzkové kvapaliny a predišli tak vzniku požiaru. „Príčinou nehody a jej okolnosťami sa bude zaoberať polícia,“ uzatvára HZS.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť, a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám

Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií