Slovakia

India začala druhú fázu testovania vakcín proti koronavírusu, krajina vykazuje anomáliu v úmrtiach

V Indii sa začala druhá fáza testovania kandidátov na vakcíny proti novému koronavírusu, ktoré vyvinuli indické spoločnosti. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva. Medzi testovanými liečivami je potenciálna vakcína s inaktivovaným vírusom od firmy Bharat Biotech a DNA vakcína od Zydus Cadila.

Na budúci týždeň sa tiež na 17 miestach začne druhá fáza testov potenciálnej vakcíny, ktorú vyvinuli odborníci z Oxfordskej univerzity.

Indický rezort zdravotníctva tiež informoval, že polovica ľudí, ktorí v krajine zomreli v dôsledku ochorenia COVID-19, bola mladšia ako 60 rokov. V rozmedzí od 45 do 60 rokov bolo 37% úmrtí. Celosvetový výskum naznačuje, že ochorenie je obzvlášť smrteľné pre starších ľudí.

Anomália v Indii je podľa tamojších zdravotníckych expertov možno výsledkom toho, že úmrtia medzi staršími nezaznamenali alebo tieto osoby neabsolvovali testy.

India je podľa štatistík Johns Hopkins University v celosvetovom meradle v počte nakazených na treťom mieste. Dosiaľ tam už potvrdili viac ako 1,8 milióna prípadov nákazy koronavírusom.

V rebríčku úmrtí je na piatom mieste so zhruba 39-tisíc obeťami.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally