Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Istanbulom sa prehnala silná búrka, hlásia štyroch mŕtvych

Silná búrka sa prehnala Istanbulom, hlásia štyroch mŕtvych. Na snímke ľudia utekajú pred dažďom v Istanbule, 29. novembra 2021. Foto: TASR / AP

Zranených bolo ďalších 19 ľudí, z ktorých traja sú vo vážnom stave.

Istanbul 29. novembra (TASR) - Štyria ľudia zahynuli a viacero ďalších utrpelo zranenia počas búrky sprevádzanej silným vetrom, ktorá sa v pondelok prehnala Istanbulom a ďalšími časťami Turecka. V 15-milionovom meste spôsobila problémy v doprave, uvádza agentúra AP.

Medzi obeťami bola aj jedna žena, ktorá zahynula vo štvrti Esenyurt. Vietor strhol z jej domu časť strechy, ktorá následne privalila ju aj jej dieťa. Dieťa napokon vyviazlo len so zraneniami, informovala agentúra Anadolu.

Kancelária guvernéra Istanbulskej provincie informovala, že k ďalším trom úmrtiam došlo taktiež v Istanbule, pričom jednou z obetí bol cudzinec.

Zranených bolo ďalších 19 ľudí, z ktorých traja sú vo vážnom stave.

V dôsledku silného vetra sa v Istanbule zrútila aj hodinová veža. Vietor zároveň podľa údajov miestneho magistrátu strhol 33 striech, prevrátil 192 stromov, vyvrátil 52 semaforov a dopravných značiek a poškodil 12 áut.

Zrušená bola námorná aj trajektová doprava cez bosporský prieliv. Prinajmenšom šesť letov spoločnosti Turkish Airlines, ktoré mali pristáť v Istanbule, odklonili do miest Ankara a Izmir, uviedol hovorca aerolínií.

Pre silný vietor museli tiež zastaviť trajektovú dopravu medzi letoviskami Bodrum a Datča, informovala súkromná agentúra DHA.