logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Je spustený 6. ročník súťaže pre základné školy Hovorme o jedle

Bratislava 16. októbra (TASR) - Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) spustila 6. ročník týždňa Hovorme o jedle. Žiaci základných škôl (ZŠ) budú v tomto týždni až do piatka 19. októbra počas vyučovania hovoriť, kresliť, písať a fotografovať na tému jedlo, výživa a význam potravín. Informovala o tom hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.

Uviedla, že oficiálne otvorenie týždňa aktivít Hovorme o jedle sa tentokrát uskutočnilo v Základnej škole na Vazovovej ulici v Bratislave. Predseda Únie potravinárov Slovenska a zároveň prezident Slovenského mliekarenského zväzu (zväz je členom SPPK) Stanislav Voskár odovzdal tamojším prvákom mliečne výrobky ako pozornosť od slovenských mliekarov. Práve téma mlieka a mliečnych výrobkov je jednou z vyhlásených denných tém, na ktoré budú počas pracovného týždňa žiaci ZŠ vypracovávať rôzne projekty.

"Stále máme veľké rezervy v oblasti vzdelávania našich spotrebiteľov všetkých vekových kategórií v rámci výživy a významu potravín vyrobených na Slovensku. Aj preto pokračujeme s projektom Hovorme o jedle a už šiesty rok v spolupráci s učiteľmi základných škôl vychovávame najmladšiu generáciu spotrebiteľov. Počas trvania projektu sa o potravinách učili už desiatky tisíc žiakov," povedal na ZŠ Vazovova Voskár.

Tento rok sa podľa Holéciovej do aktivít týždňa Hovorme o jedle zapojilo celkovo 452 základných škôl z celého Slovenska. Pre žiakov je v aktuálnom týždni pripravená výtvarná súťaž "Chutné maľovanie", literárna súťaž "Kúzlo dobrého jedla", fotografická súťaž "Očami gurmána" a súťažno-vzdelávacia aktivita "Hovorme o jedle".

"Projekt, ako je Hovorme o jedle, je veľmi dôležitý a prínosný. Obchody ponúkajú pre spotrebiteľa množstvo potravín, z ktorých si každý deň v obchode vyberáme. Preto je potrebné, aby už deti začali vnímať, prečo je dôležité zdravo sa stravovať," uviedla koordinátorka projektu Hovorme o jedle na ZŠ Vazovova Daniela Tokárova Gaburjáková.

Cieľom projektu je podľa Holéciovej vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní detí a mládeže o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia, regionálny rozvoj a zamestnanosť.

Holéciová dodala, že výhercov zaujímavých cien vyhlási Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora na slávnostnom vyhodnotení 16. novembra 2018 v Bratislave.

Themes
ICO