Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

K lockdownu sa zíde koaličná rada, SaS by chcela uvoľňovať opatrenia

SaS chce otvoriť tému rozšírenia zoznamu esenciálnych prevádzok, odškodňovania prevádzok dotknutých lockdownom, režimu OTP v dopravných prostriedkoch či napríklad to, aby pri denných štatistikách bolo zverejňované, koľko ľudí infikovaných novým koronavírusom nie je zaočkovaných.

Navrhnúť chce aj to, aby ministerstvo kultúry v spolupráci s RTVS vysvetľovalo vo vysielaní verejnoprávneho média hoaxy. Strana nemá jednotnú pozíciu na tému povinného očkovania.

Hnutie Sme rodina na otázky TASR, či podporí tvrdší a dlhší lockdown, ako pôvodne uviedol jeho predseda Boris Kollár, odpovedalo, že svoje návrhy najprv predstaví na koaličnej rade. „Bolo by to nekorektné voči koaličným partnerom,“ doplnili z tlačového oddelenia.

Poslanec a bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) si myslí, že najsilnejšia vládna strana podporí návrh konzília odborníkov.

Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť tzv. lockdown do 16. decembra. Odporúča zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania a home officu. Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách. Zníženie mobility je podľa odborníkov najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia koronavírusu.

konzílium Čítajte viac Konzílium odporúča predĺžiť lockdown a zaviesť režim OTP vo vlakoch