Slovakia

Kiná po pandémii otvorí Muž so zajačími ušami

Premiéru filmu Muž so zajačími ušami z dielne režiséra Martina Šulíka prekladali až dvakrát. Príčinou bola pandémia koronavírusu, ktorá zatvorila kiná nielen na Slovensku, ale prakticky na celom svete.

“Premiéru filmu Muž so zajačími ušami sme naplánovali na 1. júl 2021, pričom veríme, že otvorené už budú nielen menšie kiná a amfiteátre, ale aj multiplexy, aby si ho mohlo pozrieť čo najširšie publikum,” povedal Denisa Biermannová zo spoločnosti GarfieldFilm, ktorá zastrešuje distribúciu filmu na Slovensku.

Spomedzi hercov sa vo filme objavia známe herecké mená. Hlavnú rolu stvárnil Miroslav Krobot, jeho dlhoročného priateľa si zahral Oldřich Kaiser, bývalú manželku Zuzana Kronerová a aktuálnu partnerku Alexandra Borbély. V roli dcéry sa objaví Táňa Pauhofová.

Svetovú premiéru mal film na 36. Medzinárodnom fimovom festivale vo Varšave, kde si získal veľmi pozitívne ohlasy nielen divákov, ale aj odbornej poroty. Za svoj 10. jubilejný film získal Martin Šulík ocenenie za najlepšiu réžiu spomedzi 15 súťažných zahraničných filmov. Film zároveň ocenila aj ekumenická porota festivalu.

Kino pod hviezdami vizual Čítajte aj Usaďte sa v Kine pod hviezdami

“Veľmi sa tešíme, že po dvoch odložených distribučných premiérach sa jej film konečne dočká,” povedal producent filmu, Rudolf Biermann, “Úspech v Poľsku môže byť pre divákov známkou, že sa naň oplatí prísť a pre Slovensko je cťou, že sa kiná otvoria práve týmto slovenským filmom. Pevne veríme, že sa tak stane vo všetkých kinách na Slovensku, v menších aj vo väčších.”

Film vznikol v produkcii spoločností Titanic a In Film Praha. Koproducentami filmu sú RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televize. Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond a Štátny fond kinematografie ČR. Do kinodistribúcie na Slovensku uvedie film Muž so zajačími ušami spoločnosť Garfield Film 1. júla 2021.

Football news:

Zinchenko on the defeat by Austria: The game in the first half was unacceptable. I don't know what to say
Matvienko on 0:1 with Austria: Ukraine couldn't play their football because of nervousness
The Netherlands won all three matches in the Euro Group for the third time. The previous case was in 2008
Andriy Shevchenko: It was physically difficult for Ukraine, we were constantly late. A lot of unforced errors is fatigue
North Macedonia lost all 3 matches at the first Euro with a goal difference of 2-8
Malinovsky is Interesting to Milan. Another option for the club is Ilicic
Pandev played his last match for the North Macedonia national team. Wijnaldum presented him with a commemorative T-shirt, and the players were escorted to replace him with a corridor of honor