logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Kližan po bezduchom výkone: Robil som toľko chýb, až sa mi z toho točí hlava

Kližanovi, ktorý je vo svetovom rebríčku ATP o 196 miest vyššie ako Ehrat, nevyšiel úvod zápasu. V treťom geme po dvojchybe stratil servis, Švajčiar následne potvrdil brejk a ujal sa vedenia 3:1. Ehrat dokázal s Kližanom držať krok vo výmenách, robil minimum nevynútených chýb. Za stavu 4:2 po dvoch víťazných bekhendoch opäť Kližana brejkol a prvý set sa stal jasne jeho korisťou.

V druhom dejstve pridal Kližan na agresivite, za stavu 1:1 sa po víťaznom returne dostal k prvému brejkbalu v zápase, no Ehrat ho odvrátil a udržal si servis. Švajčiar kládol tuhý odpor, za stavu 3:3 mal možnosť získať rozhodujúci brejk, Kližan však zahral dobrý volej. Najlepšieho slovenského singlistu odvrátený brejkbal povzbudil a v ďalšom geme viedol pri podaní Ehrata 40:15, no Švajčiar získal potom štyri fiftíny za sebou a vyrovnal na 4:4. V jedenástom geme Švajčiar prelomil podanie súpera, hoci Kližan viedol už 40:0 a išiel podávať na víťazstvo v stretnutí.

 Kližan bol po prehre s Ehratom sklamaný. "Dnes som hral zlý tenis a zaslúžene som prehral. Som smutný. Súper skvele servoval, triafal lajny, jeho podania mali rýchlosť cez ľ00 km/h. Ťažko sa mi čítal jeho servis. Vo všetkých aspektoch bol lepší. V tajbrejku som bojoval, no v koncovke mal navrch Ehrat. Dnes som robil toľko nevynútených chýb, že sa mi z toho točila hlava," uviedol líder slovenského tímu.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO