Slovakia

Kríza zníži priame zahraničné investície do Latinskej Ameriky o 50 %

ECLAC odhaduje, že pre šírenie nového koronavírusu by priame zahraničné investície do regiónu mali klesnúť o 45 % až 55 %.

Santiago 2. decembra (TASR) - Priame zahraničné investície do krajín Latinskej Ameriky a Karibiku dosiahnu tento rok v porovnaní s rokom 2019 zhruba polovičnú úroveň. Uviedla to v najnovšej správe Hospodárska komisia pre Latinskú Ameriku a Karibik (ECLAC). Dôvodom sú problémy spojené s pandémiou nového koronavírusu.

Podľa ECLAC zaznamenal región v roku 2019 priame zahraničné investície na úrovni 161 miliárd USD (133,43 miliardy eur). Oproti roku 2018 to predstavuje pokles o 7,8 %.

Tento rok bude pokles podstatne výraznejší. ECLAC odhaduje, že pre šírenie nového koronavírusu by priame zahraničné investície do regiónu mali klesnúť o 45 % až 55 %. Oblasť Latinskej Ameriky a Karibiku sa tak zaradí medzi regióny najviac postihnuté koronakrízou.

Najväčší objem financií v rámci priamych zahraničných investícií získali v minulom roku Brazília, Mexiko, Čile, Kolumbia a Peru. Práve tieto krajiny boli aj následne najviac zasiahnuté pandémiou nového koronavírusu.

(1 EUR = 1,2066 USD)

Football news:

Agent: Cheryshev is not going to leave Valencia. The coach trusts him
Bayern gave the midfielder Dayak Union on loan with a buyout option
Lampard on Mount: I moved to Chelsea at his age and it took me a year to find myself. And he already has so many games
Mbappe does not score for PSG 4 matches in a row. This is his worst streak since April-May 2018
Mourinho on Rashford's words: Go to Opta and draw your own conclusions. Liverpool - Manchester United-and so quite a loud match
Ronaldo: Real Madrid made a mistake by letting Hakimi go. Sometimes I say to myself: Imagine yourself and him - we would move at a good speed
Barcelona would not consider Messi's participation in the game with Athletic if it were not for the trophy match