Slovakia

Kurz eura vzrástol na 1,19 USD/EUR

Na archívnej snímke zo 5. decembra 2018 sú banovky v hodnote 10, 20 a 50 eur. Foto: TASR/DPA

Kurz eura sa tak opäť blíži k svojim nedávnym maximám. Minulý piatok (31. 7.) sa dostal až na 1,1909 USD/EUR, čo bolo najviac od mája 2018.

Frankfurt nad Mohanom 5. augusta (TASR) - Spoločná európska mena sa v stredu posilnila o vyše 1 cent a popoludní sa jej kurz dostal až na 1,19 USD/EUR. V noci na stredu sa jej kurz ešte pohyboval tesne pod 1,18 USD/EUR.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v stredu referenčný kurz eura na 1,1854 (v utorok: 1,1765) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8436 (0,8500) eura.

Kurz eura sa tak opäť blíži k svojim nedávnym maximám. Minulý piatok (31. 7.) sa dostal až na 1,1909 USD/EUR, čo bolo najviac od mája 2018.

V stredu spoločnú menu podporili robustné údaje z eurozóny. Maloobchodné tržby sa dostali na úroveň spred koronakrízy. V júni si medzimesačne polepšili o 5,7 % po náraste o 20,3 % v máji, ukázala správa európskeho štatistického úradu Eurostat, podľa ktorej sa maloobchodné tržby opäť dostali na úroveň z februára, teda pred začiatkom karanténnych opatrení.

Investori tiež sledujú rokovania o nových stimuloch v USA. Demokrati a republikáni sa zatiaľ nedohodli na ďalších opatreniach v boji proti ekonomickým následkom koronakrízy. Minister financií Steven Mnuchin by však chcel nájsť riešenie do konca týždňa.

Football news:

Olas on Depay and Aouar: those who do not have time to leave before October 2, will remain in Lyon
Liverpool pinned Arsenal: Robertson brought, but corrected, Jota scored the team's 400th goal in the Premier League under Klopp
Zhota about the 1st goal for Liverpool: an Incredible feeling. It's a pity the stadium wasn't full
Mikel Arteta: Liverpool is the standard that Arsenal must achieve. They are superior to us in many aspects
Leicester lead the Premier League after three rounds. Liverpool and Everton also scored 9 points
Jurgen Klopp: Roy Keane said Liverpool showed sloppy football? I want to hear it. Incredible game description
Manchester City refused to buy Coulibaly after the transfer of Dias