Slovakia

L. Kamenický chce preveriť zadržanie kamióna s drogami prieskumom

Podpredseda finančného výboru verí, že vládna koalícia umožní aj svojimi hlasmi vykonať prieskum na Finančnej správe SR.

Bratislava 6. augusta (TASR) – Opozičnú stranu Smer-SD znepokojil postup colníkov pri zadržaní 1,5 tony pervitínu v hodnote približne dvoch miliárd eur. Prílišná snaha colníkov podľa strany pravdepodobne zmarila možnosť vystopovať príjemcov zásielky, a tým aj možnosť rozbiť kriminálnu sieť, ktorá drogy distribuuje. Podpredseda finančného výboru NR SR Ladislav Kamenický (Smer-SD) preto navrhne zvolať poslanecký prieskum na Finančnej správe SR. Informoval o tom vo štvrtok hovorca strany Ján Mažgút.

"Postup, ktorý mohol zmariť celé vyšetrovanie, preveruje Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. Podľa medializovaných informácií vyšetrovateľ už začal v tejto veci konať a vedie trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu marenia úlohy verejným činiteľom," uviedol Mažgút. Kamenický spresnil, že "účelom prieskumu bude, aby poslanci národnej rady dostali čo najviac informácií o boji colníkov proti pašovaniu drog na Slovensko, respektíve o dostupných informáciách týkajúcich sa tejto kauzy".

Podpredseda finančného výboru verí, že vládna koalícia umožní aj svojimi hlasmi vykonať prieskum na Finančnej správe SR. "V minulosti som bol počas dvoch volebných období predsedom a podpredsedom tohto výboru. Počas môjho pôsobenia v koalícii sme nikdy neodmietli poslanecký prieskum navrhovaný opozíciou, preto som veľmi zvedavý, aký bude postoj poslancov koalície v tejto spoločensky veľmi významnej téme," dodal Kamenický.

Football news:

In the Premier League, the record for goals for the weekend (almost 5 in each match!). And this is yet to be played by Manchester City
PSG are ahead of Manchester City in the fight for Coulibaly. Parisians are ready to give about 82 million euros for him
Jose Mourinho: I Don't know when bale will recover from injury, but he is happy to be at Tottenham
Barcelona agreed with Suarez to terminate his contract (RAC1)
Leipzig have agreed to transfer Turkish League top scorer Serlot for 20+4 million euros
Cavani is still without football: he hunts hares and wild boars at night, does ballet, reloads on fishing
A macaw parrot sat on the head of a Brazilian soccer player during a training session