Slovakia

Laegreid víťazom vytrvalostných pretekov, Slováci nebodovali

Laegreid sa na trať vydal so štartovým číslom 37 a okrem výborného behu ťažil z bezchybnej streľby na všetkých štyroch položkách.

Kontiolahti 28. novembra (TASR) – Nórsky biatlonista Sturla Holm Laegreid sa stal prekvapujúcim víťazom úvodnej súťaže novej sezóny Svetového pohára. Vo fínskom Kontiolahti vyhral sobotné vytrvalostné preteky na 20 kilometrov časom 48:57,0 minúty.

Na druhom mieste skončil jeho krajan Johannes Thingnes Bö s odstupom 19,6 s, tretiu pozíciu obsadil Nemec Erik Lesser (+1:03,6 min). Spomedzi troch Slovákov na štarte si najlepšie počínal 49. Michal Šima (+4:58), Tomáš Hasilla bol 63. (+6:33) a Matej Baloga 92. (+10:42).

Laegreid sa na trať vydal so štartovým číslom 37 a okrem výborného behu ťažil z bezchybnej streľby na všetkých štyroch položkách.

Vo veku 23 rokov si pripísal premiérový úspech na podujatiach SP, jeho doterajší najlepší výsledok bola desiata priečka, na ktorej sa umiestnil v predchádzajúcej sezóne v rýchlostných pretekoch takisto v Kontiolahti. Okrem neho vybielili všetkých dvadsať terčov už iba dvaja biatlonisti zo 101-člennej štartovej listiny. J. T. Bö sa dopustil svojej jedinej streleckej chyby hneď na prvej položke, Lesser netrafil jeden terč na druhej položke.

„Stále som pocitmi niekde vo vesmíre. Na trati som si ani neuvedomoval, čo sa deje, len som si užíval preteky. Na streľbe mám asi šťastie, dúfam, že sa mi bude dariť aj naďalej. Samozrejme, prídu aj chyby, ale snáď ich bude čo najmenej. Nemyslel som si, že budem mať šancu na víťazstvo, je to neskutočné," povedal Laegreid pre oficiálny kanál Medzinárodnej biatlonovej únie. Premiérový úspech slávil už pri piatom vystúpení v prestížnom seriáli.

Šimovi vyšla streľba, keď minul iba raz hneď na prvej ležke, zaostal však v bežeckej časti, pre pomalší výkon na nej mu ušla bodovaná štyridsiatka. Ďalším slovenským reprezentantom sa nedarilo ani na strelnici, Hasilla minul trikrát a Baloga si pri svojej premiére vo vytrvalostných pretekoch SP pripísal až šesť chýb.

Výsledky vytrvalostných pretekov na 20 km SP v Kontiolahti:
2. Johannes Thingnes Bö (obaja Nór.) +19,6 s (1)
...

...

...

Celkové poradie SP a vytrvalostných pretekov (po 1. súťaži):

1. Laegreid 60 bodov


2. J. T. Bö 54
3. Lesser 48
4. Fillon Maillet 43
5. Moravec 40
6. Samuelsson 38

Football news:

Tuchel will take charge of Chelsea
Okko Sport will show all the remaining matches of the Italian Cup this season
Lampard will be sacked by Chelsea in the near future. I can announce today
Fenerbahce asks fans to chip in on Ozil's salary. It's simple: you send SMS-you make 2 euros
Gazprom can remain a sponsor of Schalke if the club is relegated to the 2nd Bundesliga
Bruno about the free-kick: Cavani told me to hit the goalie's corner
Pep Guardiola: It is almost certain that Garcia will leave Man City at the end of the season