Slovakia

Maďarská ministerka vyzvala Jourovú, aby odstúpila pre kritiku Orbána

Věra Jourová, archívna snímka. Foto: TASR - Dano Veselský

Vargová v reakcii na rozhovor na Facebooku napísala, že Jourová opäť otvorene zaútočila na Maďarsko, čím urazila Maďarsko i každého Maďara.

Budapešť 28. septembra (TASR) - Maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová vyzvala podpredsedníčku Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věru Jourovú, aby odstúpila zo svojej funkcie pre kritiku premiéra Viktora Orbána v rozhovore pre nemecký týždenník Der Spiegel.

Podľa internetového vydania týždenníka Heti Világgazdaság Jourová v rozhovore zverejnenom 25. septembra vyjadrila názor, že Orbán buduje chorú demokraciu, a vyslovila obavy, že maďarská verejnosť si jedného dňa uvedomí, že predchádzajúce parlamentné voľby boli posledné, ktoré možno nazvať slobodnými.

Vargová v reakcii na rozhovor na Facebooku napísala, že Jourová opäť otvorene zaútočila na Maďarsko, čím urazila Maďarsko i každého Maďara.

"Jej vyjadrenia protirečia európskym hodnotám a požiadavkám lojálnej spolupráce. Pani Jourová musí okamžite odstúpiť," píše maďarská ministerka spravodlivosti.

Football news:

In 2010, Pirlo negotiated with Barca. The main playmaker of the generation was ready to go to Pep even in the rotation
Chugainov about Loko in the Champions League: there are Chances to get out of the group. The team looks confident and worthy
Bayern and Alaba failed to agree a new contract for the third time
Atalanta and Ajax showed smart football: a lot of traps and subtle changes on the move
Vadim Evseev: I liked the locomotive for its boldness. Not afraid to play football, well done
Barcelona may sign PSV forward malen if the deal for Depay fails
Pickford hired bodyguards because of fan threats after van Dijk's injury