Slovakia

Maďarská opozícia do volieb 2022 pripravuje spoločných kandidátov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Opozičné strany sa zhodli aj v tom, že bude treba postaviť aj spoločného kandidáta na post predsedu vlády, avšak v tejto otázke sa diskusia ešte iba začína.

Budapešť 14. augusta (TASR) – Spoločných kandidátov chce postaviť vo všetkých 106-tich individuálnych obvodoch do parlamentných volieb v roku 2022 šesť maďarských opozičných strán, aby tak porazilo vládnuci blok Fidesz-KDNP premiéra Viktora Orbána.

Vo štvrtok sa na tom v Budapešti dohodli predsedovia strán Demokratická koalícia (DK), Momentum, Maďarská socialistická strana (MSZP), Jobbik, Politika môže byť iná (LMP) a Dialóg (Párbeszéd). Informovalo o tom v piatok internetové vydanie ľavicového denníka Népszava.

Spoločný kandidát by podľa niektorých z týchto strán mal vzísť z predvolieb, ktoré vo vlaňajších voľbách do samosprávnych celkov úspešne aplikovala strana Dialóg.

DK odmieta nutnosť predvolieb vo všetkých individuálnych obvodoch. Socialisti by predvoľby robili iba v obvodoch, v ktorých je teraz poslanec vládneho bloku. Momentum by predvoľby aplikovalo iba v prípade sporných individuálnych obvodov z hľadiska možného spoločného opozičného kandidáta.

Podporu predvoľbám vyjadrili Jobbik a LMP.

Opozičné strany sa zhodli aj v tom, že bude treba postaviť aj spoločného kandidáta na post predsedu vlády, avšak v tejto otázke sa diskusia ešte iba začína.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally