Slovakia

Majsterka sveta v slalome: Vlhová bude v Jasnej veľmi silná

Čerstvá dvojnásobná majsterka sveta z Cortiny d'Ampezzo už dorazila do dejiska víkendového podujatia, no svah si ešte nestihla vyskúšať.

"Som tu prvýkrát, veľmi sa mi tu páči. Dnes som sa bohužiaľ nedostala na trať, ale pozrela som si ju zospodu a vyzerá super.

Teším sa, že si ju zajtra vyskúšam a samozrejme aj na preteky v sobotu a v nedeľu," uviedla pre oficiálny kanál organizátorov podujatia.

Svetová šampiónka v slalome a paralelnej súťaži ešte nestihla poriadne spracovať svoje úspešné vystúpenie z Cortiny, kde získala aj bronz v obrovskom slalome:

"Čas na to budem mať pravdepodobne až po sezóne, ale odniesla som si odtiaľ veľa krásnych spomienok.

Mala som naozaj dobrú predsezónnu prípravu, i keď to nebolo vždy ľahké kvôli koronavírusovým obmedzeniam. Ale som rada, že som sa dostala na správnu cestu a veľa vecí sa mi podarilo."

V Jasnej sa v sobotu uskutoční obrovský slalom a v nedeľu klasický slalom. Dvadsaťtriročná Liensbergerová je špecialistka na tieto disciplíny a v priebežnom hodnotení SP v slalome jej patrí druhá priečka za Slovenkou Petrou Vlhovou.

„Petra tu bude určite veľmi silná. Vždy vo všetkom ide naplno a je mi jasné, že ak chcem byť na popredných priečkach, musím ísť aj ja na sto percent,“ uviedla Liensbergerová, ktorá verí, že slovenskí fanúšikovia lyžovania budú okrem domácej favoritky podporovať aj ju:

„Dúfam, že áno a že si tu nejakých nájdem. Verím, že mi budú držať palce, podporia ma a ja vydám zo seba všetko.“

Football news:

Ronaldo is considering a return to Manchester United. Cristiano is ready to take a pay cut (GdS)
Arteta that Arsenal should not have been called to the Super League: We are one of the best clubs in the world. There is no denying the story
Man City have agreed to transfer 17-year-old winger Fluminense Kaiki for 12 million euros
Fonseca on 1:1 with Atalanta: Roma was better in the second half and showed character
Five years ago, esports was building its own Super League. The project failed due to the dissatisfaction of the players
Keylor Navas is the best Ligue 1 player in March
Rodgers on 3-0 with West Brom: Leicester can play much better