Slovakia

Mamička porodila malého Herkula: Položili ho na váhu, vyskočilo neuveriteľné číslo

Emma je skutočná hrdinka. Jediné, čo jej pri pôrode pomáhalo uľaviť od bolestí, bol plyn a vzduch. Teraz sa môže tešiť z malého Herkula, ktorému dali meno Atticus James Fearon. Doma ho už čakajú dve sestričky - Aria (3), ktorá pri narodení vážila 4,7 kg, a Amelia (3), ktorá mala "iba" štyri kilá.

Emma priviedla na svet svoje tretie dieťa v pôrodnom bazéne prostredníctvom hypnotických techník, vo svojom dome v dedinke Thornton-le-moore. "Porodila som ho v bazéne spolu s pôrodnou asistentkou, ktorá prišla len polhodinku predtým. Len som si párkrát potiahla plyn a vzduch, nepotrebovala som ani stehy," prekvapuje trojnásobná mamička.

"Ide len o to ukázať, čoho sú ženské orgány schopné, a uistiť tie, u ktorých je predpoklad, že budú mať veľké bábätká," doplnila Emma. Napriek obdivuhodným rozmerom malý-veľký Atticus neprekonal rekord bábätka menom Anila, ktoré minulý rok pri narodení vážilo 5,6 kilogramu. Podľa dát NHS (britská Národná zdravotná služba) je priemerná váha dievčatka 3,3 kg a chlapca 3,4 kg.

Počas pôrodu nedošlo k žiadnym komplikáciám, po 2,5 hodine bolo po všetkom. "Som naozaj rada, že som mohla rodiť doma. Inak by som do nemocnice musela ísť sama a manžela nechať s dievčatami," hovorí Emma, ktorá od začiatku plánovala rodiť v pohodlí domova.

"Študovala som si aj neasistovaný pôrod, nakoniec som najala dve nezávislé asistenky, aby som mohla mať pôrod, ktorý som chcela a cítila, že taký je najbezpečnejší," vysvetľuje mamička s tým, že obe ženy ju veľmi podporovali a vôbec nemali obavy z veľkosti bábätka. "Obe cítili, že vaše telo neporodí dieťa, pre ktoré nie je uspôsobené. Podporovali ma teda v mojich plánoch, hoci nikto z nás ani len nepomyslel, že bude taký veľký," dodala statočná mamička.

Prvorodená Aria sa narodila v nemocnici za dramatických okoností. Lekári museli použiť kliešte a ubolenú Emmu nastrihnúť. Druhá dcérka Amelia sa rovnako narodila v nemocnici, tentokrát však bez akýchkoľvek problémov. Tieto skúsenosti doviedli mamičku k rozhodnutie rodiť doma. Emma je v úplnom poriadku a popri Atticusovi dojčí aj 27-mesačnú Ameliu.

Football news:

Vertonghen goes to Benfica. The contract is for 3 years
Arsenal will sign Willian in the next two days
Juventus highly rates Raul Jimenez. He's like Pirlo and Partici
Juventus are seriously Interested in Atletico midfielder Thomas
Champions League format for Atletico: Simeone's team is still an underdog, but now they have the best chance
Atletico claims the goalkeeper of the national team of Serbia and Eibar Dmitrovic, compensation – 20 million euros
The FA Cup will be held without replays in the 2020/21 season, and there will be one match in the 1/2 final of the League Cup