Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Miestni sú spokojní: Z bývalej škôlky nebudú byty, ale škola

Zdroj: Marián Dekan

Ľudia z okolia Tematínskej môžu byť spokojní. Z bývalej škôlky na čísle jeden nebudú byty ani apartmány, objekt bude slúžiť ako škola.

V júli 2018 ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny uzavrelo zámennú zmluvu, ktorou vymenilo objekt škôlky v Petržalke za štyri rodinné domy. Novým vlastníkom budovy bývalej materskej školy sa stala súkromná firma a miestni sa desili, že im pod oknami vyrastie ďalší obytný dom.

Občianske združenie Za zeleň Petržalky iniciovalo petíciu. Jeho predseda, poslanec Pavel Šesták na poslednom zastupiteľstve informoval: „Objekt kúpila Súkromná základná škola Felix, ktorá tam začala robiť rekonštrukciu. Od septembra dá zhruba polovicu do prevádzky.“

Zriaďovateľ SZŠ Felix Peter Halák nám potvrdil, že s rekonštrukciou priestorov na Tematínskej už začali. „Robíme všetko preto, aby sme tam v septembri mohli otvoriť tri prvácke a jednu druhácku triedu. A potom každý ďalší rok budeme postupne pridávať ďalšie,“ odpovedal. „Škola Felix sa rozrastá, aktuálne máme v Bratislave 3 pracoviská– Krásnohorská, Tematínska (budova Paneurópskej vysokej školy) a Karloveská (budova Iuventy). V septembri pribudne táto Tematínska, a o rok, v septembri 2023 Vrakuňa.“

FOTOGALÉRIA:

Podľa vyjadrení developera, spolupracovala škola Felix aj na projekte združenej školy v Slnečniciach. Je to ešte aktuálne? „Aktívne pracujeme na ďalších budovách. Slnečnice však medzi ne nepatria, táto lokalita pre nás momentálne nie je aktuálna,“ reagoval zriaďovateľ.

(in)