Slovakia

Minister J. Naď sa rozlúčil s britským veľvyslancom A. Garthom

Na archívnej snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: TASR Jaroslav Novák

Minister poďakoval britskému veľvyslancovi za prácu v prospech slovensko-britských vzťahov počas takmer šesťročného obdobia, ktoré Garth strávil na Slovensku.

Bratislava 13. júla (TASR) - Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) v pondelok na pôde rezortu obrany prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska akreditovaného v SR Andrewa Gartha. Išlo o rozlúčkové stretnutie, keďže Garth končí svoje pôsobenie na poste veľvyslanca Spojeného kráľovstva na Slovensku. TASR informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Pri tejto príležitosti mu šéf rezortu obrany udelil medailu ministra obrany SR I. stupňa. Minister poďakoval britskému veľvyslancovi za prácu v prospech slovensko-britských vzťahov počas takmer šesťročného obdobia, ktoré Garth strávil na Slovensku. "Jeho podpora prispela k úzkemu a strategickému partnerstvu medzi Slovenskom a Spojeným kráľovstvom. Dúfame, že tak spolupráca, ako aj aktivity pozastavené v dôsledku pandémie COVID-19 sa čoskoro obnovia," povedal Naď.

Počas stretnutia šéf rezortu obrany vyzdvihol jednotlivé oblasti bilaterálnej spolupráce vrátane obnovenia účasti slovenského zástupcu na kurze Kráľovskej vysokej školy obranných štúdií a možnosti výcviku príslušníkov Ozbrojených síl SR vo výcvikovom centre hasičov v Spojenom kráľovstve. Zároveň uistil veľvyslanca Gartha o zámere pokračovať v plnení záväzkov v rámci NATO a vyjadril tiež podporu ďalšej spolupráci aj po brexite.

Football news:

Cakir will referee the Barcelona-Napoli match in the Champions League
Detailed analysis of the game of 18-year-old Ronaldo for sporting against Manchester United. 6 days later, Cristiano became a United player
Manchester City are confident that Aguero will stay for another season, despite the Interest of Independiente
Willian agreed a 3-year contract with Arsenal. Salary-100 thousand pounds a week
Sanchez signed a contract with Inter until 2023. The club signed him for free
Arsenal players are against the dismissal of 55 employees of the club. The team took a pay cut to save the staff
We talked to the football player Tsiskaridze: he ate a dragonfly, knows 7 languages, is in shock from Makhachkala, travels the world and is just happy