Slovakia

Muž mal nehodu na elektrickej kolobežke a v krvi dve promile alkoholu!

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Bratislavskí dopravní policajti objasňujú dopravnú nehodu, ku ktorej došlo dňa 11.07.2020 v čase okolo 16:20 h v mestskej časti Petržalka. Po chodníku na Romanovej ulici šiel na elektrickej kolobežke 44–ročný muž, ktorý stratil rovnováhu a spadol. Po ošetrení mu urobili dychovú skúšku s výsledkom 0,98 mg/l, čo sú vyše 2 promile alkoholu.

"Osoby na elektrickej kolobežke nie sú považované za chodcov, ale za vodičov nemotorového vozidla, u ktorého na pohon slúži okrem ľudskej sily aj pomocný motorček. Avšak netreba zabúdať na to, že s jazdou na e-kolobežke sa spájajú isté pravidlá, ktoré by mal každý vodič dodržiavať. Medzi tieto pravidlá zaraďujeme aj to, že osoba, ktorá šoféruje elektrickú kolobežku nesmie byť pod vplyvom alkoholu. Neplatí to iba v prípade jazdy v obci/meste alebo na ceste vyhradenej pre cyklistov, ale aj v tomto prípade však nesmie hodnota alkoholu v krvi presiahnuť 0,5 promile," upozorňuje na sociálnej sieti Polícia z Bratislavského kraja na margo aktuálneho prípadu, keď u 44-ročného muža, ktorý z kolobežky spadol na Romanovej ulici, boli namerané takmer dve promile alkoholu a ešte utrpel aj viacero zranení. 

Zdroj: FB Bolt

"Elektrické kolobežky sa v Bratislave stali obľúbeným dopravným prostriedkom, ktorý výrazne dokáže ušetriť čas pri preprave v preplnenom meste, však aj v tomto prípade je potrebné dodržiavať všetky pravidlá cestnej premávky. Jazdite s rozumom a rešpektom k svojmu okoliu!" varujú policajti.

Elektrické kolobežky sú nebezpečné, tvrdia petržalskí poslanci

Zdieľané elektrické kolobežky priniesli v Bratislave okrem pozitívneho vplyvu na ekologickú a zdieľanú mobilitu aj negatíva vo forme blokovania komunikácií či porušovania verejného poriadku nadmerne hlučným bezpečnostným alarmom.

(ars)

Football news:

De Gea has found a double-the coach of Scottish Ross County. In his team, 19% of the players are called Ross – even all the goalkeepers
Ancelotti on the recipe for winning the Champions League: unconsciousness of actions, luck and courage
Werder searches for talent using machine learning and predicts injuries from DNA
Langle about the match with Napoli: We have a very small advantage
Elvin Kerimov: in 2012, Utkin calls: I Read your text on Showsport, since September 1, you are fired
Willian is impressed with Arteta's desire to sign him to Arsenal, but has not yet decided where he will go
Adebayor on Ronaldo: real know what they lost by letting him go. These players appear once every 200 years