Do národnej ceny Učiteľ Slovenska prišlo 954 nominácií. Informovala o tom komunikačná manažérka Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica Eva Sládková. Ide o ocenenie inšpiratívnych a výnimočných učiteľov základných a stredných škôl naprieč Slovenskom a je licencované prestížnym medzinárodným ocenením Global Teacher Prize.

Koná sa pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Nominovaní pedagógovia môžu prihlášku vyplniť na stránke ocenenia do 31. októbra.

Nie je prekvapením, že je viac nominovaných žien, kopíruje to stav učiteľského povolania na Slovensku, ktoré robia väčšinou ženy. Nominovaných mužov je necelá pätina, no i o nich napísali nominujúci krásne príbehy,“ vraví manažérka Komenského inštitútu Zuzana Labašová. Najviac nominácií dostala jedna pani učiteľka z Michaloviec, ktorú nominovalo viac ako 50 žiakov a rodičov.

Na ocenenie tento rok nominovali najčastejšie žiaci a študenti, alebo ich rodičia, no našli sa aj nominácie od rodinných príslušníkov alebo kolegov, ktorí vidia, čo všetko sú schopní výnimoční pedagógovia vložiť do svojej práce.