,,Včera boli pozitívne testované dve tanečníčky, ktoré mali dnes večer vystupovať na živom prenose Miss Slovensko 2020. Jedna tanečníčka je od Dary Rolins, s ktorou tiež prichádza do styku na tréningoch. Ďalšia tanečníčka bola tiež v úzkom kontakte na tréningoch s viacerými kolegyňami, ktoré majú vystupovať," znel oznam v maili od anonyma. 

Na snímke finalistky súťaže Miss Slovensko 2020 v Bratislave 11. augusta 2020. FOTO TASR - Martin Baumann

Na snímke finalistky súťaže Miss Slovensko 2020 v Bratislave 11. augusta 2020. FOTO TASR - Martin Baumann

Zdroj: Martin Baumann

Na to ihneď reagovali organizátori. ,,Spoločnosť LGM, ako hlavný organizátor súťaže a TV JOJ ako vysielateľ priameho prenosu finálového večera Miss Slovensko 2020, zabezpečujú všetky hygienické opatrenia, ktoré sú nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR. Kvôli zvýšenej bezpečnosti nechala navyše spoločnosť LGM počas uplynulých dní testovať takmer 150 osôb realizačného štábu, ktorí mali nastúpiť na miesto konania priameho prenosu. Všetkým finalistkám i produkčnému tímu vyšli testy negatívne. Čo sa týka účinkujúcich, vďaka včasnému testovaniu na COVID-19, ešte pred spoločnými skúškami, sa nám podarilo zachytiť niekoľko prípadov, ktoré boli bohužiaľ pozitívne. Na priamy prenos samozrejme nenastúpia. Chceme všetkých ubezpečiť, že nikto z týchto ľudí neprišiel do priameho kontaktu s finalistkami Miss Slovensko, ani s ľuďmi, ktorí na priamom prenose pracujú. Všetky spoločné skúšky boli totiž naplánované až po vykonaní jednotlivých testov."

Reakciu nám poskytla aj televízia JOJ. ,,Súťaž MISS organizuje spoločnosť LGM, s.r.o.  TV JOJ je vysielateľom galaprogramu MISS avšak v televíznom štábe máme  niekoľko našich spolupracovníkov, ktorí boli na koronavírus testovaní s negatívnym výsledkom. Po nakrútení programu pôjdu všetci ľudia z TV JOJ do povinnej päťdňovej karantény a potom ich opäť čakajú testy," napísala nám hovorkyňa Jojky Lucia Kulihová. 

,,Finále súťaže Miss Slovensko 2020 sa dnes napokon bude konať bez prítomnosti divákov i novinárov v sále. Je nám to veľmi ľúto, ale vzhľadom k celkovej situácii sme museli prijať takéto rozhodnutie z preventívnych dôvodov," oznámili napokon dnes ráno organizátori Miss Slovensko. 

Mohlo by vás zaujímať: