Slovakia

Najzaočkovanejšej krajine sveta rastú nové prípady. Akú úlohu zohrávajú v tropickom raji vakcíny?

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Malá ostrovná krajina v Indickom oceáne už prvou dávkou vakcíny proti koronavírusu zaočkovala 70 percent populácie, ktorá sa blíži k hranici stotisíc.

Ak by sme však zobrali do úvahy len „cieľovku“, ktorá pozostáva zo 70-tisíc ľudí, vláda úspešne podala prvú dávku 98 percentám z nich, pričom obe dávky dostalo 86 percent obyvateľov.

​Vakcína je síce podľa mnohých jediným spôsobom, ako porazíme vírus, no na Seychelách počet aktívnych prípadov napriek vysokej zaočkovanosti rastie.

V piatok sa ich počet dokonca zdvojnásobil, píše Bloomberg. Krajina tak má teraz podľa portálu Worldometer 20. najvyšší počet nakazených na milión obyvateľov, a prekonala v počte prípadov aj Slovensko (36.).

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Football news:

Raheem not only scored for Croatia, but also shone in a double role. Southgate appreciates Raheem and ignores the dislike of the fans
Ex-midfielder Muamba, who survived a cardiac arrest in 2012, is happy to save Eriksen: Whatever happens next at the Euro, the main success has already been achieved
Parma and Buffon have set up a meeting to sign a two-year contract
Director of the Danish national team about the game with Finland: We are even less confident that we did the right thing when we finished the match
Coach of Austria: We were aggressive, mobile and deserved to win against Macedonia
Stekelenburg broke the record of the Netherlands, at 38 years and 264 days playing at the Euro
Junior Moraes: I support the success of our country. Glory to Ukraine