Slovakia

Naozaj? Toto sú mýty o hlavnom meste, ktorým verí každý Nebratislavčan

Ilustračný obrázok k článku Naozaj? Toto sú mýty o hlavnom meste, ktorým verí každý Nebratislavčan

Zdroj: TASR/Martin Baumann

O našom hlavnom meste sa toho toľko narozpráva! A rozprávajú najmä tí, ktorí v Bratislave nikdy nežili.

8. máj 2021 Kristína Nemcová Magazín
8. máj 2021 Kristína Nemcová Magazín

O našom hlavnom meste sa toho toľko narozpráva! A rozprávajú najmä tí, ktorí v Bratislave nikdy nežili.

Ilustračný obrázok k článku Naozaj? Toto sú mýty o hlavnom meste, ktorým verí každý Nebratislavčan

Zdroj: TASR/Martin Baumann

Život v Bratislave ponúka množstvo benefitov, no mnohí vidia predovšetkým negatíva. Je naše hlavné mesto skutočne nespôsobilé na život, alebo je za tým len neochota ho spoznávať?

Žiadna príroda

Azda jeden z hlavných dôvodov, pre ktorý sa ľudia ohrádzajú voči životu v Bratislave, je podľa nich nedostatok zelene. „Mám pocit, že z Bratislavy je už len jedna veľká betónová džungľa. Ja som prírodný typ, nemal by som si tam ísť ani kam vyvenčiť psa," vyjadril sa Jakub z Oravy, ktorý pre predstavu života v Bratislave odmietol lukratívne pracovné miesto.

Tento názor je však mylný. V roku 2018 bola Bratislava podľa prieskumu cestovnej agentúry TravelBird vyhlásená spomedzi 50-tich miest za tretie najzelenšie mesto pre turistov.

Domáci vedia, kam mieriť. Ak sa vám zachce zelene priamo v centre, Bratislava ponúka množstvo parkov, okrem toho môžete navštíviť Kolibu, Železnú studienku a mnoho iných miest, kde v prírode môžete stráviť celé hodiny.

Článok pokračuje pod galériou. Pozrite, aká krásna príroda je v meste.

Bratislavská zeleň

Zdroj: Marek Velček

Práca

„Načo pôjdem pracovať do Bratislavy, keď tam zarobím toľko, čo aj u nás, v Trnave?" tvrdí Katarína. Podľa mzdovej kalkulačky na Platy.sk sa však mýli. Hoci je Trnava v rebríčku priemerného zárobku hneď pod Bratislavou, rozdiel hrubej mzdy je v Bratislave o takmer 400 eur vyšší ako v Trnave.

Bývanie

Bývať v Bratislave sa najmä pre vysoké finančné náklady podľa Nebratislavčanov už neoplatí. Preferujú skôr mestá či dediny v okolí Bratislavy. Zdanie však môže klamať. Ak si na portáli Nehnutelnosti.sk zadáte prenájmy v okolí Bratislavy, sú približne rovnako vysoké ako v Bratislave. Navyše, v prípade, že v hlavnom meste pracujete, predĺži sa vám cesta dochádzania, rovnako aj náklady naň.

Článok pokračuje pod galériou. Toto je najdrahšie bývanie v hlavnom meste!

Najdrahší apartmán v Bratislave

Ceny

Bratislava je vraj drahá, a to nie len čo sa bývania týka. Mnohí tvrdia, že za obedové menu zaplatia dvojnásobok toho, čo by zaplatili v menšom meste. „Veď by som celú výplatu minul len na obedy," skonštatoval opäť Jakub z Oravy. Opak je však pravdou.

Priemerná cena obedového menu v klasickej reštaurácii v Bratislave je šesť eur a za túto cenu si kúpite obedové menu ako v Zvolene, tak i v Nitre. Cena narastá podľa vašej preferencie úrovne reštaurácie. Zlatý stred si však zadovážite za už vyššie spomínaných päť či šesť eur a to priamo v centre hlavného mesta.

Zaujímavosti zo Slovenska

BRATISLAVA V OBRAZOCH: Na hlavné mesto doľahlo slnko hneď z rána!

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie zo Slovenska

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it