logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Názor Richarda Sulíka: Stará opozícia? Áno, to sme my

V rubrike Politická aréna uverejňujeme komentáre zástupcov politických strán. Dnes píše predseda SaS Richard Sulík o eurovoľbách.

My v SaS sme tá stará, dobrá, poctivá a skúsená opozícia. Viem, že to dnes nie je v móde, ale my sme už raz takí.

Napríklad, len si to predstavte, držíme dohody a slovo. Ak sa dohodneme, že OĽaNO podporí nášho kandidáta na župana a o rok neskôr my podporíme ich kandidáta na primátora, tak takúto dohodu jednoducho dodržíme.

Program a reformy

Neotáčame v zásadných postojoch. Ak povieme, že so Smerom nepôjdeme, tak nepôjdeme a ak povieme, že za toto hlasovať nebudeme, lebo je to v rozpore s programom vlády a najmä so záujmami Slovenska, tak hlasovať nebudeme.

A úplne staromódni sme pri programe. Dávame si záležať na tom, aby náš program mal hlavu a pätu, aby bol ucelený a najmä použiteľný. Pracujeme na ňom celé roky a neustále ho vylaďujeme tak, aby bol aktuálny a ihneď použiteľný. Máme vypracovaných 8 reformných diel, ktoré sme podrobili aj verejnej diskusii a rozumné pripomienky sme zapracovali. Hanbili by sme sa, ak by sme do nášho programu písali formulácie z kategórie „chceme svetový mier“.

Lenže dnes je všetko „progresívne“. Žijeme v ošiali, voda je mlieko, mlieko je voda. Ľudia, ktorí vystriedali dve tri strany, sa teraz prezentujú ako tá nová opozícia. Ľudia bez akýchkoľvek skúseností so straníckou politikou sa pasujú za premiéra. V poriadku, my sme si už svoje odžili a vieme, že najhoršia je smrť z oplašenia.

Dobre si pamätáme na gazdu, ktorý išiel zachraňovať krajinu a hlásil sa do služby. Jáj, to bolo mexických vĺn v mienkotvorných denníkoch, kým ľudia pochopili, s kým majú dočinenia. Niektorí si síce búchali hlavu o stenu, lebo už bolo neskoro, teda po voľbách, ale lepšie je pochopiť neskoro, ako nikdy.

Eurovoľby 2019

V každom prípade, my si ideme svoje. Bič plieska na konci, rozhodujú výsledky a nie prieskumy.

Aktuálne nás čakajú voľby do europarlamentu. Postavili sme silnú kandidátku, je na nej až päť poslancov NR SR. Tí, ktorí nás poznajú, vedia, že u nás sa takmer nikto nestane poslancom náhodou. Všetci si to museli odmakať a teraz sa prezentujú voličom ako vhodní kandidáti do europarlamentu. Po tom, čo roky pôsobili v NR SR a zbierali skúsenosti. Tak to má byť, tak je to správne.

Sme poctivá proeurópska strana, členstvo v EÚ je podľa nás kľúčovým záujmom Slovenska. Preto chceme fungujúcu EÚ, a preto jasne pomenúvame, čo v nej nefunguje. Ako jediná strana sme predstavili reformu EÚ – Manifest slovenského eurorealizmu - ucelený návrh 27 konkrétnych opatrení.

Tiež sme predstavili náš Hodnotový kompas, aby naši voliči vedeli, ako budú europoslanci za SaS hlasovať. Bolo s tým kopec roboty, ale dali sme to a prázdne frázy o tom, ako musíme slepo poslúchať Brusel, lebo musíme byť vzorní Európania, radi prenecháme kandidátom bez životných skúseností.

Takto to teda s nami je. Vidíme, že je tu opäť raz nejaká módna vlna, opäť raz sa hlásia do služby rôzni spasitelia. My si však počkáme. Sme etablovanou, skúsenou politickou stranou, s vyprofilovanými ľuďmi, najlepším programom a bez oligarchov. Nie je po takom niečom práve teraz dopyt, lebo spoločnosť je v ošiali? V poriadku, náš čas príde. Lebo SaS je dlhodobý projekt. A to je veru riadne „starecké“. 

Autor je predseda SaS. 

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO