logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Nemecké automobilky majú len 50-percentné šance na udržanie líderstva

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Wolfsburg 16. októbra (TASR) - Nemeckí výrobcovia áut majú len 50-percentnú šancu na udržanie pozície vedúcich hráčov v automobilovom priemysle, ak sa nepretransformujú, aby spĺňali nové predpisy, a neupravia svoje dodávateľské reťazce. Uviedol v utorok generálny riaditeľ koncernu Volkswagen (VW) Herbert Diess.
Potreba vyrábať batérie a elektrické autá, a nie spaľovacie motory, a vznik nových geopolitických hrozieb, prinúti výrobcov automobilov urýchliť hlboké reformy, ktoré pre niektorých hráčov predstavujú existenčnú hrozbu.

"Z dnešného pohľadu je šanca približne 50:50, že nemecký automobilový priemysel bude aj o 10 rokov stále patriť medzi svetovú elitu," povedal.

K tlaku na zníženie emisií oxidu uhličitého a emisií oxidu dusíka sa teraz pridáva kampaň proti individuálnej mobilite a proti automobilom, povedal Diess.

"Všetci sme zvyknutí na to, že máme prekvitajúce priemyselné metropoly okolo centrálnych výrobných závodov nemeckých automobiliek a ich dodávateľov, kde ľudia radi žijú a pracujú, ale to nie je zaručené na veky," povedal Diess na konferencii vo Wolfsburgu.

"Ak sa pozriete na bývalé bašty automobilového priemyslu ako Detroit, Oxford-Cowley alebo Turín, pochopíte, čo sa stane s mestami, keď kedysi silné korporácie a vedúce odvetvia zoslabnú," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Themes
ICO