Slovakia

Nemecko zrušilo varovanie pred cestou do pobrežných oblastí Turecka

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Turecko je jednou zo 160 krajín mimo Európskej únie a schengenského priestoru, pre ktorú platí až do 31. augusta nemecké varovanie pred cestovaním.

Berlín 4. augusta (TASR) - Nemecko zrušilo v utorok varovanie pred cestovaním do niekoľkých pobrežných provincií Turecka, informovala agentúra AFP.

Rozhodnutie platí s okamžitou platnosťou pre pobrežné provincie Antalya, Izmir, Aydin a Mugla, uviedla hovorkyňa spolkovej vlády Ulrike Demmerová.

Na zrušenie varovaní vyzývala Ankara už niekoľko týždňov. Turecké odvetvie cestovného ruchu do veľkej miery závisí od nemeckých turistov.

"Turecko vyvinulo špeciálny turistický a hygienický koncept pre tieto štyri provincie v snahe umožniť bezpečnú turistiku v podmienkach pandémie," odôvodnila rozhodnutie Demmerová.

Turecko je jednou zo 160 krajín mimo Európskej únie a schengenského priestoru, pre ktorú platí až do 31. augusta nemecké varovanie pred cestovaním.

Tamojší minister zahraničia Mevlüt Čavušoglu v júli požiadal svojho nemeckého náprotivka Heika Maasa o prehodnotenie tohto nariadenia.

Každý, kto do Nemecka príde z oblastí označených ako vysoko rizikové, sa musí preukázať negatívnym testom na koronavírus alebo ísť na 14 dní do karantény.

Minulý týždeň do zoznamu vysoko rizikových oblastí zaradilo tri provincie na severe Španielska.

Football news:

Granada's sponsor posted a picture of Joao Felix's heat map in the form of a penis after 1-6 with Atletico. Andalusians demand an apology
Safonov, Chalov and Magkeev were called up to the Russian U21 team for the matches against Estonia and Latvia
Khabib was ranked seventh in the ranking of the best-selling athletes of 2020. First place for Messi, second — for Ronaldo
Dzeko to the Juventus referee: it's always the same with them
Rhodri about 2:5 with Leicester: they were lucky. Football was unfair to Manchester City
Koeman changed the Barca scheme: it seems that the attacking stars and Frankie De Jong have become more comfortable (but we will not overestimate the result)
Stefano Pioli: I Am happy with Tonali and Braim's performance. They can help Milan a lot